اندروید ۱۲ عرضه به‌روزرسانی‌ سیستم ‌عامل را راحت‌تر می‌کند

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
گوگل قصد دارد روند عرضه به‌روزرسانی‌های مهم برای اندروید ۱۲ و نسخه‌های بعد از آن را راحت‌تر کند. این به‌روزرسانی‌ها روی گوگل استور منتشر می‌شوند.

گوگل چند وقت پیش پروژه مین‌لاین (Project Mainline) را برای دسترسی بهتر به به‌روزرسانی‌های اندروید منتشر کرد. به ‌نظر می‌رسد این ویژگی با عرضه اندروید ۱۲ باعث می‌شود سیستم‌عامل اندروید راحت‌ و به‌روزرسانی‌های جدید را دریافت کند. به‌تازگی یکی کاربران سایت XDA Developer با ‌نام کاربری luca020400 متوجه شده که گوگل سرویس Android Runtime یا ART را در ماژول Mainline قرار داده است. این موضوع باعث می‌شود که بتوان یک سری از به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل را ازطریق گوگل استور منتشر کرد.

ART می‌تواند Bytecode-های اپلیکیشن‌های اندرویدی را به ساختار ماشینی بومی‌شده ترجمه کند. اگر گوگل بخواهد کد ترجمه اندروید ۱۲ و نسخه‌های بعدی را تغییر دهد، می‌تواند آن‌ها را به‌ جای نسخه‌های جدید سیستم‌عامل به این صورت دراختیار کاربران قرار دهد. همچنین برای برطرف شدن یک سری مشکلات دیگر لازم نیست چند هفته منتظر بمانید. این به‌روزرسانی‌ها در لحظه روی گوگل استور قرار می‌گیرند.

این تغییر می‌تواند تأثیر نامحسوسی روی اپلیکیشن‌های پرمصرف بگذارد. .وب‌سایت XDA به این موضوع اشاره کرده است که گوگل با ساخت ART باید ثبات بیشتری برای اپلیکیشن‌ها روی همه دستگاه‌های اندرویدی ایجاد کند. این موضوع شاید باعث شود که برخی از سازندگان گوشی اندروید نتوانند شخصی‌سازی‌های خود را روی گوشی اعمال کنند. اگر توسعه‌دهندگان از ART برای بهبود عملکرد و انعطاف‌پذیری بالاتر سیستم‌عامل استفاده کنند، احتمالا مزایایی هم از دست خواهید داد.

بااین‌حال شاید گوگل باید این مزیت‌ها را قربانی کند. به‌ هر حال کاربران به به‌روزرسانی سریع‌تر بیشتر نیاز دارند. اندروید ۱۲ می‌تواند راهی برای کاهش زمان به‌روزرسانی گوشی‌های اندرویدی باشد. 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود