گوگل مشکل منو همبرگری در نوار ناوبری اندروید Q را حل کرد

گوگل مشکل منو همبرگری در نوار ناوبری اندروید Q را حل کرد

گوگل با معرفی برخی از بهبود‌های جدید نوار ناوبری در اندروید Q، قصد دارد اشتباهی که در اندروید ۹ مرتکب شد، دیگر تکرار نکند.

تا قبل از انتشار نهایی اندروید Q در تابستان امسال، گوگل تمام تلاش خود را به‌ کار بسته تا بهترین تجربه‌ی ممکن را برای سیستم ناوبری مبتنی‌ بر ژست‌ در این نسخه فراهم کند. یکی از موضوعات مهمی که گوگل باید در سیستم ناوبری جدید خود حل می‌کرد، خلأ دکمه‌ی بازگشت بود. از‌ آنجا که تمام سه‌دکمه‌ی پیشین اندروید باید در یک دکمه‌ی مبتنی‌ بر ژست خلاصه می‌شدند، اهالی مانتین‌ویو باید جوانب بسیاری را در نظر می‌گرفتند.

این غول فناوری برای حل این مشکل، سوایپ از دو گوشه‌ی نمایشگر را به‌عنوان جایگزین دکمه‌ی بازگشت در نظر گرفت؛ با‌ این‌ حال، مشکلی بزرگ وجود داشت. همان‌ طور که می‌دانید، بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایلی از منو همبرگری استفاده می‌کنند که دقیقا در گوشه‌ی سمت چپ و بالای نمایشگر قرار می‌گیرد. ازآنجاکه روز‌به‌روز به‌اندازه‌ی صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند افزوده می‌شود، قطعا دسترسی به همه‌ی بخش‌های نمایشگر نیز سخت‌تر می‌شود. 

برای حل این معضل، گوگل از مدت‌ها پیش قابلیتی در اندروید قرار داده بود که به‌ واسطه‌ی آن کاربران می‌توانستند فقط با سوایپ ساده از سمت چپ نمایشگر، به منو همبرگری دسترسی پیدا کنند؛ اما با انتشار نسخه‌های آزمایشی جدید اندروید Q، بسیاری از کاربران از غیرفعال‌شدن این قابلیت در تمام اپلیکیشن‌ها خبر دادند.

اندروید کیو / Android Q

باتوجه‌ به اهمیت این موضوع، اهالی مانتین‌ویو چاره‌ی جدیدی اندیشیده‌اند تا این مشکل در نسخه‌ی جدید اندروید برطرف شود. همان‌ طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، از‌ این‌ پس به‌جای سوایپ سریع، باید با مکثی کوتاه از گوشه‌‌ی تصویر سوایپ کنید تا به منو همبرگری مانند سابق دسترسی داشته باشید. پس‌ از بازشدن منو همبرگری، همچنان می‌توانید با سوایپ سریع از دو گوشه‌ی کناری نمایشگر، به عقب بازگردید و منو باز‌شده را ببندید.

در کنار موضوع گفته‌شده، وب‌سایت 9to5Google خبری مبنی‌ بر بهبودهای بیشتر ژست‌ حرکتی بازگشت در اندروید Q را منتشر کرده است. طبق این خبر، در نسخه‌ی آتی اندروید کاربران می‌‌توانند میزان حساسیت گوشه‌های نمایشگر برای عملگر بازگشت را بسته‌ به ترجیحات خود شخصی‌سازی کنند.

Android Q / اندروید کیو

اگر جزو کسانی هستید که به نوار ناوبری جدید اندروید Q هیچ علاقه‌ای ندارید، در این نسخه امکانی فراهم شده تا در صورت تمایل، به همان سیستم پیمایش سه‌دکمه‌ای سنتی اندروید بازگردید. طبق گفته‌ی آزمایش‌کنندگان نسخه‌های پیش‌نمایش اندروید Q، سیستم ناوبری جدید لزوما سرعت پیمایش بیشتری با‌ خود به‌همراه نمی‌آورد؛ اما به‌ سبب اتکای آن به ژست‌های حرکتی، کاربران می‌توانند به محیط بیشتری از نمایشگرشان دسترسی داشته باشند و محتوای بیشتری مشاهده کنند.

دیدگاه خود را درباره‌ی قابلیت جدید نسخه‌ی Q اندروید با ما و دیگر کاربران به‌ اشتراک بگذارید. به‌ باور شما، آیا سیستم ناوبری جدید اندروید می‌تواند مانند آنچه‌ در آیفون‌ دیدیم، کارآمد و محبوب باشد؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده