مایکروسافت با کیبورد Swiftkey تایپ لمسی را در ویندوز 10 بهبود می‌دهد

مایکروسافت با کیبورد Swiftkey تایپ لمسی را در ویندوز 10 بهبود می‌دهد

با افزوده شدن کیبورد Swiftkey به ویندوز ۱۰، تجربه‌ی تایپ لمسی در تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های لمسی ویندوزی به نحو قابل توجهی بهبود یافته است.

مایکروسافت به‌تازگی با ارائه‌ی صفحه‌کلیدی هوشمندتر، تایپ لمسی در صفحه‌ی شیشه‌ای را برای دارندگان تبلت‌های ویندوز ۱۰ بهبود بخشیده است. ادغام Swiftkey یکی از بزرگ‌ترین بهبودهای نسخه‌ی پیش‌نمایش ۱۷۶۹۲ ویندوز اینسایدر محسوب می‌شود که نه‌تنها ژست‌های حرکتی را برای صفحه‌کلید نرم‌افزاری ویندوز ۱۰ به ارمغان می‌آورد؛ بلکه تصحیح خودکار و پشتیبانی از حدس کلمات را نیز به آن می‌افزاید. این مسئله به کیبورد نرم‌افزاری لمسی ویندوز ۱۰ در تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌های جداشدنی و تبدیل‌پذیر امکان می‌دهد به نحو بهتری به رقابت با آیپدهای اپل و تبلت‌های مجهز به اندروید گوگل بپردازد. مایکروسافت می‌گوید:

Swiftkey با یادگیری سبک نوشتن شما، به انجام پیش‌بینی‌ها و تصحیح‌های خودکار دقیق‌تر از جمله واژه‌ها، اصطلاحات و ایموجی‌هایی که برایتان مهم است، می‌پردازد.

این شرکت اشاره کرد که زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی و روسی در Swiftkey ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌شود. Swiftkey همچنین می‌تواند در بهبود کارایی دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگر دوگانه از جمله پروژه‌ی اندرومدای مایکروسافت مؤثر باشد.

SwiftKey Windows 10 Insider Preview Microsoft

کیبورد Swiftkey پس از آنکه در سال ۲۰۱۰ برای اندروید و بعدا آی‌اواس منتشر کرد، در نهایت در سال ۲۰۱۶ به تصاحب ردموندی‌ها درآمد. مایکروسافت با ارائه‌ی Swiftkey در ویندوز ۱۰، چشم‌انداز خود از کلیپ‌بورد ابری و اشتراک‌گذاری آسان داده‌ها بین دستگاه‌های مختلف را یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک می‌کند. مایکروسافت در جریان نطق اصلی خود در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷، اعلام کرد که کاربران با ورود به ویندوز از طریق کیبورد Swiftkey قادر به کپی محتوا از جمله متن، تصویر و ویدئو از یک دستگاه و جاگذاری (پیست) آن در دستگاه‌های دیگر از جمله آی‌اواس و اندروید خواهند بود. ویژگی کلیپ‌بورد ابری ظاهرا در امتداد قابلیت پیشین وان‌کلیپ قرار دارد.

اگر از جمله کاربران اینسایدر محسوب می‌شوید و برای ارتقاء به این نسخه‌ی ویندوز ۱۰ آماده شده‌اید، باید مراقب باشید؛ زیرا مایکروسافت هشدار می‌دهد که در صورت استفاده از گذرواژه‌ی تصویری برای ورود به ویندوز، نمایشگر به‌صورت متوالی از کار خواهد افتاد. دونا سارکار، سرپرست برنامه‌ی ویندوز اینسایدر، در این باره می‌گوید: «ما توصیه می‌کنیم پیش از به‌روزرسانی به این نسخه، گذرواژه‌ی تصویری خود را حذف کنید.» جدیدترین نسخه‌ی ویندوز ۱۰ در دسترس اینسایدرهای حلقه‌ی فست و اسکیپ قرار دارد.

مایکروسافت علاوه بر کیبورد قابل سوایپ، بهبودهایی در بخش سرگرمی و گیمینگ نسخه‌ی ۱۷۶۹۲ اعمال کرده است. تنظیم پیشرفته‌ی جدیدی در مرورگر اج مایکروسافت، امکان نظارت بر وب‌سایت‌های حاوی ویدئوی پخش خودکار در اختیار کابران قرار می‌دهد؛ درحالی‌که گیمرها شاهد قابلیت‌های بیشتری در نوار بازی ویندوز خواهند بود. کاربران در جدیدترین نسخه‌ی ویندوز ۱۰، کنترل بیشتری بر خروجی صدا خواهند داشت و قادر به مشاهده‌ی تصویرسازی‌ها و تجربه‌ی بهبودهایی جدید در گیم‌پلی به همراه زبانه‌ی جدید «اختصاص منابع» در حالت بازی خواهند بود.

بهبودهای قابل توجه دیگر شامل امکان افزایش اندازه‌ی متون در سیستم‌عامل، اپلیکیشن‌های Win32 و اپلیکیشن‌های پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP)، بهبودهای سخنگو و قابلیت استریم صدا در هدست و اسپیکر کامپیوتر هنگام استفاده از واقعیت ترکیبی ویندوز می‌شود. برای مشاهده‌ی فهرست کامل تغییرات می‌توانید به وبلاگ مایکروسافت مراجعه کنید.

منبع digitaltrends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده