سیستم عامل کروم از اپلیکیشن‌های لینوکس پشتیبانی خواهد کرد

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بر طبق گزارشی جدید، سیستم‌ عامل کروم با دریافت یک ارتقاء نرم‌افزاری چشم‌گیر، از توانایی اجرای اپلیکیشن‌های لینوکس بهره‌مند خواهد شد.

بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت وِنچربیت، سیستم‌عامل کروم به‌زودی از اپلیکیشن‌های تکامل‌یافته‌ی لینوکس پشتیبانی خواهد کرد. مسلماً اضافه‌ شدن ویژگی نامبرده به سیستم‌عامل تحت‌وب Chrome OS، قدمی مثبت در پیشرفت این پلتفرم شمرده می‌شود؛ اما این نخستین باری نیست که گوگل پشتیبانی اپلیکیشن‌های پلتفرمی دیگر را به کروم او اس اضافه می‌کند؛ این شرکت پیش‌تر امکانی فراهم کرد که به لطف آن، کاربران می‌توانند برنامه‌های سیستم‌عامل اندروید را در محیط کروم او اس اجرا کنند.

حال با اضافه‌ شدن برنامه‌های تکامل‌یافته‌‌ی لینوکس، برای نخستین‌ بار امکان اجرای اپلیکیشن‌های کلاس دسکتاپ در سیستم‌عامل کروم ایجاد می‌شود. بر اساس آنچه کان لیو، مدیر بخش کروم او اس عنوان کرده است، کاربران سیستم‌عامل کروم درست‌ مانند کاربران لینوکس، می‌توانند برنامه‌ها، ابزارها و محیط‌های توسعه‌‌ی نرم‌افزار را از طریق منابع عادی دریافت کنند و از آن‌ها در دستگاه کرومی خود بهره ببرند.

با این حال، توسعه‌ی قابلیت یادشده هنوز در ابتدای راه قرار دارد و فعلاً تنها کاربران پیکسل‌بوک‌های گوگل قادر به استفاده‌ی آزمایشی از آن هستند. این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض در دسترس کاربران قرار ندارد و افراد در صورت تمایل می‌توانند آن را از طریق بخش تنظیمات، فعال‌ کنند. نکته‌ی قابل توجه دیگری که در گزارش فوق به آن اشاره‌ شده، توسعه‌ی اندروید استودیو برای کروم او اس است؛ برطبق این گزارش، محیط توسعه‌ی اندروید تا اواخر سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب، بالاخره توسعه‌دهندگان گوگل می‌توانند اپلیکیشن‌های اندروید را از طریق کروم او اس به تولید برسانند.

با در نظر داشتن پشتیبانی از اپلیکیشن‌های لینوکس، اکنون کروم‌بوک‌ها نسبت به گذشته، به گزینه‌‌ی قوی‌تری برای استفاده در محیط‌های آموزشی و علمی تبدیل شده است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود