سهم‌ اندروید اوریو در ماه آوریل به ۵ درصد رسید

سهم‌ اندروید اوریو در ماه آوریل به ۵ درصد رسید

گوگل جدول توزیع نسخه‌های مختلف اندروید در ماه آوریل را منتشر کرده است که از رشد ۴۰۰ برابری سهم اندروید اوریو نسبت به ماه فوریه حکایت دارد.

گوگل نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید را به‌طور سالیانه معرفی می‌کند؛ اما گستردگی محصولات اندرویدی، باعث شده است سهم‌ نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید با سرعت بسیار کمی تغییر پیدا کند. با وجود گذشت چندین ماه از انتشار نسخه نهایی سیستم‌عامل اندروید اوریو توسط گوگل، هنوز سازندگان تمامی گوشی‌های هوشمند واجد شرایط خود را به این نسخه به‌روزرسانی نکرده‌اند؛ همین موضوع باعث شده است سهم سیستم‌عامل اندروید اوریو طی چند ماه گذشته پایین باقی بماند.

سهم نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید در ماه آوریل ۲۰۱۸

نسخه

سهم قبلی (برحسب درصد) 

سهم فعلی (برحسب درصد)تغییرات نسبت به ماه فوریه ۲۰۱۸ (برحسب درصد)
اندروید ۲.۳۰.۳۰.۳۰
اندروید ۴.۰۰.۴۰.۴۰
اندروید ۴.۱۱.۷۱.۷۰
اندروید ۴.۲۲.۶۲.۲۰.۴-
اندروید ۴.۳۰.۷۰.۶۰.۱-
اندروید ۴.۴۱۲۱۰.۵-۱.۵
اندروید ۵.۰۵.۴۴.۹-۰.۵
اندروید ۵.۱۱۹.۲۱۸-۱.۲
اندروید ۶.۰۲۸.۱۲۶-۲.۱
اندروید ۷.۰۲۲.۳۲۳۰.۷
اندروید ۷.۱۶.۲۷.۸۱.۶
اندروید ۸.۰۰.۸۴.۱۳.۳
اندروید ۸.۱۰.۳۰.۵۰.۲

بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد که در ماه آوریل و با انتشار به‌روزرسانی اندروید اوریو برای تعداد محدودی از گوشی‌های هوشمند، سهم این نسخه با افزایش روبه‌رو شده و به ۴.۶ درصد رسیده است. بد نیست اشاره کنیم که در ماه فوریه، سیستم‌عامل اندروید اوریو تنها روی ۱ درصد از دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شد؛ به همین جهت، سهم این نسخه نزدیک به ۴۰۰ برابر در طی این مدت افزایش یافته است. بااین‌حال سهم سیستم‌عامل اندروید اوریو همچنان مناسب ارزیابی نمی‌شود؛ به‌زودی از نسخه نهایی سیستم‌عامل اندروید P رونمایی خواهد شد و همین موضوع ممکن است باعث شود جایگاه سیستم‌عامل اندروید اوریو در جدول‌های توزیع ماهانه نسخه‌های مختلف اندروید، تحت‌ تأثیر قرار بگیرد.

در میان نسخه‌های پیشین سیستم‌عامل اندروید، نسخه لالی‌پاپ به سهم ۲۳ درصدی و کیت‌کت به سهم ۱۰.۵ درصدی رضایت داده و سهم نسخه‌های دیگر از جمله جلی‌بین، ICS و جینجربرد به ترتیب ۴.۵ درصد، ۰.۴ درصد و ۰.۳ درصد اعلام شده است.

اندروید نوقا موفق شده است ۳۰.۸ درصد سهم از توزیع نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید را به خود اختصاص دهد. سهم اندروید مارشمالو ۲۶ درصد است که نسبت به ماه فوریه کاهش نسبی نشان می‌دهد. بد نیست اشاره کنیم که آخرین‌ بار در ماه فوریه، جدول توزیع نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید توسط گوگل منتشر شد و در آن زمان، اندروید نوقا ۲۸.۵ درصد و اندروید مارشمالو ۲۸.۱ درصد سهم داشت.

شما کاربران زومیت از کدام نسخه‌ی سیستم‌عامل اندروید روی گوشی خود استفاده می‌کنید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده