اندروید پی از نسخه 1.1 رابط برنامه‌نویسی گرافیکی ولکان پشتیبانی خواهد کرد

اندروید پی از نسخه 1.1 رابط برنامه‌نویسی گرافیکی ولکان پشتیبانی خواهد کرد

اندروید پی، نسخه‌‌ی بعدی سیستم‌عامل موبایل گوگل، به‌منظور بهبود کیفیت بازی‌ها از نسخه‌ی ۱.۱ رابط برنامه‌نویسی گرافیکی ولکان پشتیبانی خواهد کرد.

ولکان، رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار (API) هیجان‌انگیزی است که کیفیت بازی‌های موبایل را از نظر بصری به نحو قابل توجهی دگرگون می‌کند و گرافیک کنسول‌های خانگی را در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهد. سامسونگ از زمان انتشار گلکسی اس ۷ در سال ۲۰۱۶ از این رابط برنامه‌نویسی در دستگاه‌های گلکسی خود پشتیبانی می‌کند و گوگل نیز پشتیبانی از آن را به اندروید نسخه‌ی نوقا اضافه کرد. ولکان در مقایسه با رابط برنامه‌نویسی گرافیکی فعلی موبایل (OpenGL ES) دسترسی مستقیم‌تری به سخت‌افزار دارد. ما پیش از این در برخی از نمونه‌های نمایشی شاهد بوده‌ایم که در صورت به‌کارگیری قدرت کامل ولکان توسط توسعه‌دهندگان، این رابط گرافیکی چه توانایی بالایی از خود نشان می‌دهد.

پشتیبانی از ولکان در اندروید با انتشار نسخه‌ی هفتم این سیستم‌عامل آغاز شد. اما اکنون نسخه‌ی جدیدی از این رابط گرافیکی با نام ۱.۱ منتشر شده است و انتظار می‌رود گوگل پشتیبانی از آن را نیز به اندروید پی اضافه کند. متاسفانه، کاربران نهایی بلافاصله قادر به بهره‌مندی از مزایای نسخه‌ی جدید این رابط گرافیکی نخواهند؛ زیرا این نسخه بیشتر یک نسخه‌ی پالایش‌یافته از این رابطه برنامه‌نویسی است که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا به نحو بهتری از سخت‌افزار موجود بهره بگیرند. در نتیجه، با پذیرش بیش از پیش نسخه‌ی ۱.۱ ولکان از سوی توسعه‌دهندگان، می‌توان بازی‌های موبایل بیشتری را با ظاهر، عملکرد و اجرای بهتر مشاهده کرد.

انتظار می‌رود که پشتیبانی از ولکان ۱.۱ در نسخه‌ی بتا ۲ توسعه‌دهندگان اندروید پی گنجانده شود.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده