سیستم‌ عامل فیوژا روی پیکسل‌بوک آزمایش شد

سیستم‌ عامل فیوژا روی پیکسل‌بوک آزمایش شد

فیوژا یا فیوشه سیستم‌عامل جدید و متن‌باز گوگل است که اخیرا روی لپ‌تاپ گوگل آزمایش شده است.

نزدیک به یک سال است که گوگل در حال کار روی سیستم‌عاملی با نام فیوشه (Fuchsia) است. این سیستم‌عامل که به آن فیوژا نیز می‌گویند روی دستگاه‌های متعددی قابل نصب است. گوگل تا‌کنون اظهارنظر رسمی در این خصوص انجام نداده است؛ اما از آن‌جایی که این پروژه کاملا متن‌باز بوده، روند پیشرفت آن قابل مشاهده است. به عبارت دیگر، می‌توان عملکرد گوگل را در این زمینه مشاهده کرد؛ اما نمی‌دانیم مورد مصرف آن چه خواهد بود.

بر اساس آموزش‌های مربوط به نصب و اجرای فیوشه، ایسر سوییچ آلفا ۲ و اینتل NUC دستگاه‌هایی هستند که به طور رسمی از این سیستم‌عامل پشتیبانی می‌کنند. به این ترتیب مشخص شده که فیوشه روی این دستگاه‌ها تست شده؛ اما این تست احتمالا روی دستگاه‌های برتر دیگری نیز صورت گرفته است. اخیرا در اسناد فیوشه صفحه‌ای مربوط به نصب آن روی پیکسل‌بوک اضافه شده است که توضیحی درباره‌ی قرار دادن دستگاه در حالت دولوپر و بوت کردن آن از درایو USB می‌دهد.

آیا این یعنی فیوشه روزی جایگزین Chrome OS می‌شود؟ مسلما نه. این موضوع در واقع به این دلیل است که گوگل می‌خواهد مطمئن شود که سیستم عامل جدید روی لپ‌تاپ‌های رده‌بالا مانند پیکسل‌بوک به خوبی کار می‌کند؛ اما اینکه فیوشه نهایتا به سیستم‌عاملی جامع و رایج تبدیل خواهد شد یا صرفا پروژه‌ای تحقیقاتی است و کنار گذاشته می‌شود را زمان مشخص خواهد کرد.

منبع androidpolice

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید