آی‌ او‌ اس 10 روی ۸۷ درصد از موبایل های اپل اجرا می‌شود

آی‌ او‌ اس 10 روی ۸۷ درصد از موبایل های اپل اجرا می‌شود

آخرین آمار به‎دست آمده از توزیع نسخه‎های مختلف سیستم‏‌عامل آی‌او‎اس، از پیشتازی آی‌او‎اس ۱۰ با سهم ۸۷ درصدی حکایت دارد.

محصولات مجهز به سیستم‌عامل آی‌او‎اس از نظر کمیت، محدود هستند و همین موضوع باعث شده است تا اپل، پشتیبانی نرم‏‌افزاری خوبی از محصولات خود داشته باشد. در یک صفحه از وب‌سایت اپل، این سازنده بخشی را به اعلام نتایج توزیع نسخه‎های مختلف سیستم‌عامل آی‌او‎اس اختصاص داده است و آمار ارائه شده، حاکی از این موضوع است که سیستم‎عامل آی‌او‎اس ۱۰، آخرین نسخه از پلت‏فرم موبایلی اپل، روی ۸۷ درصد از تمامی دستگاه‌های فعال و مجهز به سیستم‌عامل iOS اجرا می‌شود.

 تاریخ آخرین به‌روزرسانی آمار ارائه شده توسط شرکت اپل، مربوط به یک هفته پیش و ۶ مرداد است. نزدیک به ۹ درصد از تبلت‌های آیپد و گوشی‌های آیفون اپل نیز از سیستم‎عامل آی‌او‎اس ۹ استفاده می‌کنند. سایر نسخه‌ها، تنها روی ۳ درصد از آی‌دیوایس‎های اپل با سیستم‏‌عامل آی‎او‎اس اجرا می‌شود.

سهم نسخه های مختلف آی او اس

آمار توزیع نسخه‌های مختلف آی‌او‎اس - ۲۸ جولای

در حالی‌که بخش عمده‌ای از آیفون‌ها و آیپدهای اپل به آخرین نسخه رسمی از سیستم‌عامل آی‌او‌اس یعنی iOS 10 مجهز شده است، تنها ۱۱.۵ درصد از دستگاه‌های فعال اندرویدی در سراسر جهان، از آخرین نسخه رسمی سیستم‎عامل اندروید یعنی اندروید نوقا استفاده می‌کنند. بخش عمده‎ای از محصولات اندرویدی و نزدیک به ۳۱.۸ درصد از آن‎ها، با سیستم‎عامل اندروید مارشمالو همراه شده است.

آنچه که شاید بیشتر اهمیت داشته باشد، امنیت کاربران است که گوگل با عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه تلاش می‌کند تا کاربران را راضی نگه‎دارد اما به هرحال، چندان خوشایند نیست که یک سیستم‌عامل قدیمی با عمر دو ساله، روی طیف گسترده‎ای از محصولات اکوسیستم اندروید اجرا شود. هرچند، نباید فراموش کرد که تعداد محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید، به‎طور قابل‎توجهی بیشتر از محصولات مجهز به سیستم‌عامل آی‌اواس است و هنگامی‌که نقش سازندگان را نیز در نظر بگیرید، به‌‏روزرسانی تمامی محصولات اندرویدی به جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید تقریباْ دشوار خواهد بود.

منبع PhoneArena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده