سامسونگ با انتشار کیت‌ توسعه‌دهندگان پلتفرم تایزن، اولین تلویزیون تایزنی خود را معرفی کرد

پنج‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۵
مطالعه 4 دقیقه
اولین تلویزیون سامسونگ با پلتفرم تایزن که در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شد به زودی روانه‌ی بازار می‌شود.
تبلیغات

سامسونگ در جریان برگزاری نمایشگاه Compuex 2014 پرده از تلفن‌هوشمند سامسونگ Z برداشت که اولین تلفن‌هوشمند تایزنی خواهد بود که به بازار عرضه خواهد شد. این کمپانی با معرفی سامسونگ Z از این موضوع خبر داد که سال آتی میلادی نیز تلویزیون تایزنی خود را عرضه خواهد کرد که با انتشار کیت توسعه‌دهندگان تایزن، این گفته را تایید کرد.

در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان تایزن در سن‌فرانسیسکوی ایالات متحده، کمپانی کره‌ای سامسونگ پرده از اولین نمونه‌ی تلویزیون تایزنی خود برداشت. این سیستم‌عامل روی یکی از تلویزیون‌ سامسونگ با صفحه‌ی نمایش خمیده نصب شده بود. با توجه به اینکه این پلتفرم در اولین روزهای تولد خود قرار دارد، یقیناً نمی‌توان رابط کاربری کنونی این پلتفرم را به عنوان ظاهر گرافیکی نهایی آن به حساب آورد.

در سمت چپ تلویزیون هوشمند تایزنی سامسونگ شاهد وجود منوی اصلی هستیم که قابلیت‌ها و ویژگی‌های اصلی این تلویزیون را بصورت لیست‌وار پیش‌ روی کاربر قرار می‌دهد. این قابلیت‌ها شامل مواردی چون Live TV، Photo & Video، Music Apps  و Source می‌شود. در سمت راست نیز نوار فرعی قرار گرفته است که محتویات آن با انتخاب ویژگی‌های سمت چپ تغییر می‌کند. گزینه‌ی Music لیستی از آلبوم‌های موجود را نمایش می‌دهد، در حالی که Live TV لیستی از برنامه‌های شبکه‌های نمایشی را برای کاربران به نمایش خواهد درآورد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط سخن‌گوی سامسونگ، می‌توان فایل‌های مورد نظر را از طریق USB به تلویزیون انتقال داد. براساس برنامه‌های سامسونگ این پلتفرم قابلیت پخش و استریم انواع ویدئو را دارد، اما هنوز اپلیکیشنی برای ارائه‌ی چنین ویژگی در تایزن وجود ندارد. با استفاده از سرویس ذخیره‌ی ابری که اخیراً برای تایزن و با نام CloudBox‌ توسعه داده شده است، می‌توان فایل‌های مورد نظر را در سرویس ذخیره‌ی ابری تایزن نیز ذخیره کرد.

 استفاده از این پلتفرم و کنکاش در بین منوهای مختلف آن، از طریق کنترل مربوطه و همچنین نشان‌گر ماوسی که روی صفحه‌ی نمایش قابل رویت است، ممکن شده است. یکی از نکات جالب توجه در مورد تلویزیون هوشمند تایزنی سامسونگ، امکان کنترل تلویزیون با استفاده از کنترل مبتنی بر وب آن در تلفن‌هوشمند و بدون نیاز به جفت کردن تلویزیون با تلفن‌هوشمند از طریق این اپلیکیشن مبتنی بر وب است. تنها کار مورد نیاز برای استفاده از این قابلیت، وارد کردن یک آدرس مشخص در مرورگر تلفن‌هوشمند از طریق تایپ یا استفاده از QRCode نمایش داده شده روی صفحه‌ی نمایش تلویزیون است. در این صفحه‌ی وب، کلیدهایی را مرتبط با تعویض کانال‌ها و همچنین کنترل صدای تلویزیون مشاهده خواهید کرد. برای وارد کردن کلمات نیز می‌توان از اینترفیس کی‌برد مجازی استفاده کرد که شامل استفاده از کنترل تلویزیون یا کی‌برد مجازی روی صفحه‌ی نمایش است.

با توجه به جدید بودن این پلتفرم، نبود اپلیکیشن‌های اساسی و مورد نیاز برای یک کاربری نرمال در این پلتفرم بسیار قابل پیش‌بینی است. این پلتفرم دارای مرورگر و اپلیکیشن یوتیوب (آموزش دانلود از یوتیوب) است. براساس گفته‌های سخن‌گوی سامسونگ، این کمپانی سعی کرده است تا این محصول را با قابلیت ارتباط بالا با وب تولید کند. تلویزیون هوشمند تایزنی قادر است تا اپلیکیشن‌های مبتنی بر HTML 5 و جاوا اسکریپت را اجرا نماید که در اینصورت باید شاهد گشوده شدن درب‌های تازه‌ای روی تلویزیون‌های‌هوشمند باشیم.

قیمت تلویزیون سامسونگ هنوز اعلام نشده است.

سامسونگ این پلتفرم را یک اکوسیستم آزاد عنوان کرده است که سایر تولیدکنندگان نیز می‌توانند از آن در تلویزیون‌های‌هوشمند خود استفاده نمایند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات