کارکوپتر؛ خودرو مسابقه‌ای پرنده برای انقلاب در موتور اسپرت

کارکوپتر؛ خودرو مسابقه‌ای پرنده برای انقلاب در موتور اسپرت

کارکوپتر یک خودروی مفهومی است که به لطف سوخت هیدروژنی و حداکثر سرعت ۲۴۶٫۲ کیلومتر بر ساعت، به‌‌ دنبال متحول کردن مسابقات فرمول یک است. 

Motor1 به‌ نقل از گزارش مجله‌ی Robb Report، می‌نویسد به‌تازگی یک مدل مفهومی خودروی مسابقه‌ای فرمول یک به‌ نمایش درآمده است که طراحی و کارکرد عجیبی دارد. این خودروی توانایی پرواز کردن دارد و می‌تواند مسابقات فرمول یک را متحول کند.

این مدل مفهومی ظاهرا تعادلی ظریف بین خودروی مسابقه‌ای و پهپاد مسابقه‌ای ایجاد می‌کند. خودروی یادشده که با نام کارکوپتر (Carcopter) شناخته می‌شود، می‌تواند با استفاده از یک‌ سری موتور مبتنی ‌بر سلول‌های سوختی هیدروژنی به حداکثر سرعت ۲۴۶٫۲ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. کارکوپتر که توسط MACA (استارتاپ فرانسوی در حوزه‌ی هوایی) طراحی شده، قرار است در مسیرهای مسابقه‌ای فرمول یک به‌ حرکت دربیاید. 

طراحان اصلی پروژه‌ی کارکوپتر تییِری دو بوازویلیه (خلبان سابق جت‌ جنگنده) و مایکل کرولاک (مدیر اجرایی پیشین ایرباس) هستند؛ این یعنی کارکوپتر نتیجه‌ی ترکیب ایده‌های جاه‌طلبانه‌ی یک خلبان جت جنگنده و ایده‌های دقیق و پیش‌اندیشانه‌ی مدیر اجرایی پیشین یکی از شرکت‌های بزرگ هواپیمایی است.

بوازویلیه و کرولاک می‌گویند هدف پروژه‌ی کارکوپتر، کاهش انتشار گازهای مضر ناشی از موتورهای احتراقی خودروهای فرمول یک است. البته مسئولان فرمول یک مدت‌ها است به‌ دنبال راهی برای استفاده از سوخت‌ ترکیبی مصنوعی می‌گردند. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی کارکوپتر دارید؟

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده