نیکو رزبرگ قرارداد خود را با مرسدس بنز تمدید کرد

نیکو رزبرگ قرارداد خود را با مرسدس بنز تمدید کرد

نیکو رزبرگ امروز در بوداپست و پیش از آغاز گرندپری مجارستان، قرارداد خود با مرسدس بنز را دو سال دیگر تمدید کرد. بدین ترتیب راننده‌ی آلمانی مرسدس بنز تا انتهای سال ۲۰۱۸ در این تیم باقی خواهد ماند. با زومیت همراه باشید.

نیکو رزبرگ از ماه آپریل سال جاری در حال رایزنی با مرسدس بنز برای تمدید قرداد خود بود. قرارداد فعلی این راننده‌ی مطرح آلمانی در پایان فصل جاری به پایان می‌رسد. مرسدس بنز نیز از عملکرد رزبرگ رضایت کامل داشته و با عقد قراردادی به مبلغ سالی ۲۲ میلیون دلار، راننده‌ی قدیمی خود را حفظ کرد.

رزبرگ دو بار سابقه‌ی نایب‌قهرمانی رقابت‌های فرمول یک را در کارنامه دارد و اکنون نیز با اختلاف یک امتیاز بالاتر از هم‌تیمی خود لوئیس همیلتون، در جایگاه اول قرار داد. رزبرگ تنها راننده‌ی سه تیم اول مسابقات فرمول یک بود که برنامه‌‌ای برای فصل بعد نداشت. حال با انعقاد قرارداد جدید وی با مرسدس بنز، سال آینده‌ نیز تیم‌های مرسدس بنز، فراری و ردبول با ترکیب فعلی خود به رقابت خواهند پرداخت. 

نیکو رزبرگ

نیکو رزبرگ از سل ۲۰۱۰ در تیم مرسدس بنز حضور دارد و هم‌تیمی‌های بزرگی اعم از میشائیل شوماخر را در کنار خود دیده است. این راننده‌ی آلمانی تا به حال در ۱۹ گرندپری پیروز شده و ۲۵ بار نیز به روی سکو رفته است. رزبرگ یکی از رکوردداران تعداد قهرمانی گرندپری و در عین حال ناکامی در کسب مقام قهرمانی فصل، است.

قرارداد جدید رزبرگ و همیلتون بدین معنا است که این دو راننده‌ که از سال ۲۰۱۳ در مرسدس بنز حضور داشتند، تا پایان سال ۲۰۱۸ نیز در این تیم باقی خواهند ماند. این موضوع سوال‌های بسیاری را در خصوص تنش‌های موجود آن‌ها و آینده‌ی تیم، ایجاد کرده است. مرسدس بنز در نظر دارد تا برای جلوگیری از وقوع مشکلات بیشتر، محدودیت‌های بیشتری برای رانندگان اعمال کرده و وظایف هر یک را به صورت مشخص به آن‌ها گوشزد کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع mercedesblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده