تویوتا علت از دست رفتن قهرمانی مسابقات لمانز 2016 را اعلام کرد

تویوتا علت از دست رفتن قهرمانی مسابقات لمانز 2016 را اعلام کرد

تویوتا به تازگی اعلام کرد که نقص کوچکی در یکی از بخش‌های توربوشارژر‌ها، عامل توقف خودروی این تیم در مسابقات لمانز و از دست رفتن قهرمانی بود. برای اطلاع از جزئیات این خبر با زومیت همراه باشید.

خودروی شماره‌ی ۵ تویوتا TS050 در حالی که چهار دقیقه با پیروزی فاصله داشت، به طور عجیبی از کار افتاد و این موضوع باعث عبور پورشه و قهرمانی این تیم شد. حال تویوتا با بررسی این حادثه، نقص ایجاد شده را شناسایی کرده است.

تمامی زحمات تویوتا در یک سال اخیر برای قهرمانی در مسابقات لمانز ۲۰۱۶، با جدا شدن کانکتور اینترکولر و توربوشارژر در انتهای مسابقه، بر باد رفت. این نقص فنی باعث کاهش فشار بوست توربوشارژرها شد و بدی ترتیب توان پیشرانه‌ی تویوتا به شکل قابل توجهی کاهش یافت.

بلافاصله پس از این حادثه تیم تویوتا موفق شد با تغییر تنظیمات توان مورد نیاز را برای سپری کردن دقایق پایانی را تامین کنند اما این مساله نتوانست منجر به قهرمانی تویوتا شود. تویوتا هنوز دلیل به وجود آمدن نقص فنی مذکور را نیافته است اما قطعا با تلاش مضاعف، تدابیری خواهند اندیشید تا از وقوع مجدد این حادثه جلوگیری شود. 

تویوتا لمانز

اطلاع از این واقعیت که مشکل ایجاد شده برای خودروی تویوتا ناشی از نقص فنی در قطعه‌ای کوچک بوده، تنها منجر به افزایش ناراحتی تیم تویوتا می‌شود. خودروی شماره‌ی ۵ این تیم تمام طول مسابقه را بدون نقص پشت سر گذاشته بود و بروز این حادثه در دقایق پایانی مجددا این حقیقت را یادآوری می‌کند که در مسابقات اتومبیلرانی هر چیزی ممکن است.

منبع roadandtrack

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید