AMD چیپ‌ ست جدید سری ۴۰۰ را ثبت کرد

AMD چیپ‌ ست جدید سری ۴۰۰ را ثبت کرد

طبق برخی اطلاعات منتشر شده AMD‌ به زودی از چیپ‌ست‌های جدید سری ۴۰۰ خود به صورت رسمی رونمایی می‌کند.

AMD‌ پیش‌تر و به صورت رسمی اعلام کرده بود که سال آینده‌ی میلادی از تکنولوژی ۱۴ نانومتری LPP فعلی به نمونه‌ی ۱۲ نانومتری LP شرکت گلوبال‌فاندریز مهاجرت خواهد کرد. پس می‌توان انتظار رونمایی از نسل جدید پردازنده‌های این شرکت را در سال ۲۰۱۸ داشت. حال اطلاعاتی فاش شده است که از عرضه‌ی یک چیپ‌ست جدید توسط AMD خبر می‌دهند.

چیپست ای ام دی amd

چیپ‌ست جدید سری ۴۰۰ شرکت AMD به تازگی در لیست سایت PCI-SIG‌ رویت شده است. این چیپ‌ست جدید با نام Promontory 400 Series به ثبت رسیده است. طبق این اطلاعات چیپ‌ست فعلی سری ۳۰۰ همچنین در خانواده‌ی Promontory قرار می‌گیرد.

چیپ‌ست‌های فعلی AMD در این لیست و در بخش PCIe 2.0 طبقه‌بندی شده‌اند. با توجه به قرارگیری چیپ‌ست‌های سری ۴۰۰ در بخش PCIe 3.0، پس شاهد بهبود آن‌ها در این بخش خواهیم شد و البته نباید انتظار پشتیبانی آن‌ها از نسل چهارم رابط PCIe را داشت. پیش از این AMD به کاربران خود قول پشتیبانی از پلتفرم AM4 را تا سال ۲۰۲۰ داده بود. بدین ترتیب انتظار می‌رود چیپ‌ست‌های سری ۴۰۰ از پردازنده‌های فعلی رایزن پشتیبانی کنند. 

چیپست ای ام دی amd

چیپ‌ست‌ها سری ۳۰۰ تا ۸ لاین نسل دوم PCIe را در اختیار کاربران قرار می‌دادند و اکنون بهبود آن‌ها به نسل سوم این رابط، عملکرد و پهنای باند دو برابری را به همراه خواهد داشت. پیش از این APUهای AMD از سوکت +FM2 بهره می‌بردند، این در حالی بود که پردازنده‌های سری FX تنها قابلیت اتصال به سوکت‌های +AM3 را داشتند. اکنون تمام پردازنده‌های این شرکت از سوکت AM4 پشتیبانی می‌کنند.

چیپست ای ام دی amd

چیپ‌ست‌های سری ۳۰۰ AMD کاهش محسوسی در توان مصرفی ایجاد کردند و احتمال می‌رود که نسل جدید چیپ‌ست‌های این شرکت، پا را از این بیشتر فرا بگذارد. رویداد CES 2018 به‌زودی آغاز به کار می‌کند و انتظار می‌رود AMD اطلاعات بیشتری در این خصوص ارایه دهد.

منبع tomshardware

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید