ال‌جی برای رقابت با سامسونگ می‌تواند مانیتورهای گیمینگ OLED ارزان‌تری به‌ بازار عرضه کند

سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ظاهراً ال‌جی دیسپلی قصد دارد با عرضه‌ی پنل‌های OLED ارزان‌قیمت‌تر از پنل‌های مشابه ساخت سامسونگ، رقابتی جدی‌تر را در بخش مانیتورهای گیمینگ OLED آغاز کند.
تبلیغات

سامسونگ پس از عرضه‌ی اولین تلویزیون‌های QD-OLED خود در اوایل سال جاری، اخیراً عرضه‌ی پنل‌های QD-OLED را برای نمایشگرها آغاز کرده است. دل و MSI و سامسونگ در هفته‌های گذشته نسل جدید مانیورهای QD-OLED خود را رونمایی کرده‌اند و اکنون ال‌جی نیز در تلاش است با پنل‌های OLED ارزان‌تر خود، وارد بازار نمایشگرهای گیمینگ شود.

طبق گزارش SamMobile، ال‌جی دیسپلی از اواخر ماه جاری، تولید پنل‌های ۲۷ اینچی WOLED را برای تلویزیون‌های کوچک و نمایشگرهای گیمینگ آغاز خواهد کرد. اولین مشتری این شرکت نیز احتمالاً ال‌جی الکترونیکس خواهد بود و انتظار می‌رود این برند در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳، مانیتور گیمینگ ۲۷ اینچی OLED رونمایی کند.

ال‌جی به‌عنوان رقیب سامسونگ در حوزه‌ی صفحه‌نمایش، می‌تواند ساخت پنل‌های ۳۲ اینچی WOLED را تا پایان سال جاری آغاز کند. این مانیتور ال جی به‌احتمال زیاد از نوع گیمینگ خواهند بود؛ زیرا تلویزیون ۳۲ اینچی OLED بسیار گران‌قیمت‌تر از همتایان LCD است و توجیه این قیمت برای ال‌جی دشوار خواهد بود. همچنین، قیمت مانیتور ۳۲ اینچی OLED می‌تواند برای علاقه‌مندان به‌ بازی توجیه‌پذیر باشد.

حال ورود ال‌جی به بازار مانیتورهای OLED به چه معنا است؟ مانیتورهای گیمینگ آینده‌ که از پنل‌های WOLED ال‌جی بهره می‌برند، درمقابل نمایشگرهایی مثل مانیتور Odyssey G8 OLED که از فناوری QD-OLED سامسونگ استفاده می‌‌کنند، برتری خواهند داشت. درنهایت، می‌توانیم شاهد رقابتی جدی‌تر در بازار مانیتورهای OLED باشیم و این یعنی قیمت این محصولات می‌تواند در آینده کاهش یابد.

به‌نظر می‌رسد ال‌جی قصد دارد میزان تولید پنل‌های WOLED کوچک‌تر از ۴۰ اینچی خود را افزایش دهد تا فناوری OLED را حتی در بخش تلویزیون‌ اندازه‌متوسط نیز گسترش دهد. این شرکت مطمئناً تمام تلاشش را در این راه خواهد کرد؛ زیرا نگرانی‌هایی درباره‌ی کاهش تقاضا برای پنل‌های تلویزیون OLED خود دارد.

آیا ال‌جی نیز نگران این موضوع است که QD-OLED سامسونگ به‌سرعت بازار را به استفاده از این تکنولوژی ترغیب کند؟ رخ‌دادن این اتفاق نیز بسیار محتمل است و با نگاهی به همه‌ی نظرهای مثبتی که تلویزیون S95B سامسونگ و مانیتور Odyssey G8 دریافت کرده‌اند، می‌توان انتظار داشت به‌زودی شاهد رقابتی جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر در حوزه‌ی مانیتور و تلویزیون‌های OLED متوسط و بزرگ باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات