اپل در حال تولید «Apple Studio Display» جدید با رزولوشن 7K است

شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
طبق گزارش‌ها، اپل مشغول کار روی Apple Studio Display جدیدی است که با رزولوشن 7K در جایگاه بالاتری از Pro Display XDR فعلی قرار می‌گیرد.
تبلیغات

پیش‌ازاین، گفته‌ شده بود اپل در حال کار روی جانشینی برای Pro Display XDR است. حالا اطلاعات جدیدی به‌دست آمده که ادعا می‌کند نام آن «Apple Studio Display» خواهد بود؛ البته هنوز جزئیات زیادی درباره‌ی این محصول منتشر نشده است.

به‌گزارش اپل اینسایدر، هنوز مشخص نیست که آیا محصول جدید این شرکت قرار است جانشین مستقیم Pro Display XDR باشد یا گزینه‌ای که رزولوشن بیشتری در همان محدوده ارائه می‌دهد. همچنین، هنوز اطلاعاتی از قیمت و زمان عرضه‌ی آن وجود ندارد. ظاهراً این نمایشگر با کد J327 شناخته می‌شود. پیش‌تر، گزارش شده بود نمایشگری با چنین کدی، به پردازنده‌ی داخلی A13 مجهز است.

همان‌طورکه اولین بار 9to5mac مشاهده کرد، این مانیتور J327 که از پردازنده‌ی اختصاصی اپل سیلیکون استفاده می‌کند، رزولوشن 7K را ارائه می‌دهد. Pro Display XDR فعلی نمایشگری 6K با اندازه‌ی صفحه‌نمایش ۳۲ اینچ و رزولوشن ۶۰۱۶ در ۳۳۸۴ پیکسل است. ممکن است اپل در فکر تولید Apple Studio Display در همان اندازه‌ی ۳۲ اینچی، اما با تراکم پیکسلی 245ppi باشد. حتی شاید همان تراکم پیکسلی 218ppi نمایشگر فعلی را حفظ کند؛ اما اندازه را به ۳۶ اینچ افزایش دهد.

گزارش‌های قبلی درباره‌ی ساخت نمایشگرهای جدید اپل ادعا می‌کردند که ال‌جی در حال تولید سه نمایشگر برای آن است. ژانویه‌ی ۲۰۲۱، نیز گزارش شد این شرکت روی نسخه‌ای ارزان‌تر از Pro Display XDR کار می‌کند. هنوز جزئیاتی از قیمت محصول مذکور گزارش نشده است؛ شاید قیمت مانیتور اپل کمتر از ۴,۹۹۹ دلار باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات