کارخانه جدید تولید نمایشگر OLED ال جی در چین آغاز به کار کرد

کارخانه جدید تولید نمایشگر OLED ال جی در چین آغاز به کار کرد

کارخانه‌ی جدید تولید نمایشگرهای OLED بزرگ‌تر از ۵۵ اینچ ال‌جی با ظرفیت تولید بیش از یک‌میلیون نمایشگر در سال، کار خود را آغاز کرد. 

ال‌جی دی‍سپلی برای تولید انبوه نمایشگر OLED نسل ۸.۵ خود، کارخانه‌ی جدیدی در گوانگ‌ژو چین راه‌اندازی کرده که ظرفیت تولید ۹۰ هزار زیرلایه (Substrate) در ماه را دارد. این شرکت قصد دارد در کارخانه‌ی جدید، نمایشگرهای ۵۵ و ۶۵ و ۷۷ اینچی با رزولوشن بالا تولید کند و هدف‌گذاری کرده تا سال ۲۰۲۰ بتواند تولید نمایشگر OLED بزرگ‌تر از ۵۵ اینچ را به ۱۰ میلیون پنل برساند. در این صورت، حجم تولید نمایشگرهای OLED شرکت به دوبرابر حجم تولید تولید فعلی افزایش پیدا خواهد کرد.   

کارخانه‌ی جدید تولید نمایشگر نسل ۸.۵ ال‌جی، ساختمانی ۹ طبقه به‌ مساحت کلی ۴۲۷ هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۷۴ هزار متر‌مربع واقع شده است. ظرفیت اولیه‌ی تولید کارخانه ماهانه ۶۰۰ هزار زیرلایه ۲۲۰۰ در ۲۵۰۰ میلی‌متر است که تا سال ۲۰۲۱ به ۹۰ هزار برد زیرلایه در ماه افزایش خواهد یافت. کارخانه‌ی جدید را شرکت فناوری LG Display High-Tech چین و با سرمایه‌گذاری مشترک بین ال‌جی دیسپلی و Development District گوانگ‌ژو اداره خواهد کرد. 

ال جی

با توجه به حضور رقبای مختلف بازار، ال‌جی دیسپلی سعی می‌کند نمایشگر‌های متنوعی به بازار عرضه کند و با تولید نمایشگرهای بزرگ OLED، اهداف استراتژیکی را برای افزایش سود خود در پیش می‌گیرد. پیش‌تر، ال‌جی دیسپلی اعلام کرده بود در سال ۲۰۱۸، موفق شده ۲.۹ میلیون نمایشگر بزرگ OLED بفروشد و انتظار می‌رود در سال جاری نیز، بتواند ۳.۸ میلیون نمایشگر بزرگ بفروشد که در این صورت، کسب‌و‌کار پررونقی برای خود رقم خواهد زد. ال‌جی با استناد به تحقیقات بازار، معتقد است تقاضای تلویزیون‌ها و نمایشگرهای OLED افزایش یافته؛ درنتیجه، سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کارخانه‌ی جدید تولید نمایشگر OLED مقرون‌به‌صرفه است. 

در‌حال‌حاضر، حجم تولید نمایشگر OLED نسل ۸.۵ ال‌جی در کارخانه‌ی پاژو کره‌‌جنوبی، ۷۰ هزار پنل است. افزون‌براین، این شرکت در حال تأسیس کارخانه‌ی OLED نسل ۱۰.۵ نزدیک پاجو است که در سال ۲۰۲۲ بتواند ۴۵ هزار برد مدار چاپی ۲۹۴۰ در ۳۳۷۰ میلی‌متری در هر ماه تولید کند. درنتیجه، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۲، ال‌جی بتواند ۱۶۰ هزار نمایشگر OLED نسل ۸.۵ و ۴۵ هزار نمایشگر OLED نسل ۱۰.۵ در هر ماه تولید کند. شرکت امیدوار است بتواند تا سال ۲۰۲۲، حجم تولید نمایشگر OLED را به ۱۰ میلیون پنل بزرگ برساند.

منبع anandtech
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده