ایسر از مانیتور Predator X27 با رزولوشن 4K و پشتیبانی از HDR10 و G-Sync رونمایی کرد

یک‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ایسر به‌صورت رسمی از مانیتور پرچم‌دار جدید خود با نام Predator X27 رونمایی کرد.
تبلیغات

در جریان مراسم سالانه‌ی Next@Acer، از مانیتور گیمینگ 4K و ۱۴۴ هرتزی Predator X27، به‌عنوان پرچم‌دار جدید مانیتورهای ایسر رونمایی شد.

Predator X27 اولین مانیتور HDR ایسر است که بر مبنای طرح اولیه‌ی انویدیا از مانیتورهای HDR بالارده ساخته می‌شود. درست مانند طرح ابتدایی معرفی‌شده توسط انویدیا در نمایشگاه CES 2017، مانیتور ایسر از رزولوشن 4K، استاندارد HDR10، طیف رنگی گسترده‌ و نرخ نوسازی بالا استفاده می‌کند. متأسفانه ایسر هنوز قیمت و زمان عرضه‌ی این مانیتور را مشخص نکرده است.

مانیتور گیمینگ 4K و hdr و 144 هرتزی Predator X27 ایسر

ایسر در جریان مراسم سالانه‌ی خود موسم به Next@Acer، از مانیتورهای جدید گیمینگ رونمایی کرد

از لحاظ آمار و ارقام، Predator X27 از رزولوشن 4K، نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز و روشنایی ۱۰۰۰ نیت برخوردار است. این مانیتور همچنین به‌ لطف استفاده از تکنولوژی نقاط کوانتومی، از استاندارد HDR10 و طیف رنگی DCI-P3 پشتیبانی می‌کند. ازآنجاکه مانیتور Predator X27 در درجه‌ی اول برای گیمرها طراحی و ساخته شده، ایسر از تکنولوژی‌هایی مانند G-Sync انویدیا و سیستم ردیابی چشم توبی نیز در آن استفاده کرده است.

Predator X27 از پنل ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسلی M270QAN02.2 AHVA ساخت AU Optronics با زمان پاسخ‌دهی ۴ میلی‌ثانیه و زاویه‌ی دید ۱۷۸ درجه‌ای استفاده می‌کند. برای افزایش کنتراست، پنل این مانیتور از ۳۸۴ ناحیه برای استفاده از تکنیک تاریکی موضعی (Local Dimming) تشکیل شده است. سیستم بک‌لایت این پنل که با استفاده از تکنولوژی نقاط کوانتومی بهبود پیدا کرده است، به مانیتور ایسر امکان می‌دهد تا ۹۶ درصد طیف رنگی DCI-P3 را به نمایش بگذارد.

برای بهره‌مند شدن از مزایای مانیتور Predator X27 به‌صورت تمام و کمال، باید از کارت‌های گرافیک جی‌فورس سری GTX 10 مجهز به کانکتور  DisplayPort 1.4 استفاده کنید. انویدیا و ایسر با معرفی این مانیتور، استفاده از پهنای باند DisplayPort 1.4 را به حداکثر میزان ممکن رسانده‌اند. در حقیقت توانایی کارت‌های گرافیک جدید انویدیا و مانیتور ایسر، از حداکثر پهنای باند کانکتورهای فعلی بالاتر است و درنتیجه هنگام بازی، مانیتور از ساب سمپلینگ 4:2:2 استفاده می‌کند تا اطلاعات انتقال داده‌شده از کارت گرافیک به مانیتور، در محدوده‌ی پهنای باند مجاز تعریف‌شده توسط استاندارد DisplayPort 1.4 قرار بگیرد. به دلیل محدودیت‌های استاندارد HDMI 2.0، هنگام اتصال کامپیوتر از طریق کابل HDMI، نرخ نوسازی مانیتور به ۶۰ هرتز محدود خواهد شد.

پس از ایسوس، این دومین باری است که یکی از شرکت‌های بزرگ، از پنل M270QAN02.2 AHVA ساخت AUO در مانیتور بالارده‌ی خود استفاده می‌کند. معرفی چنین محصولاتی نویدبخش ظهور نسل جدید مانیتورهای گیمینگ است کهنه‌تنها از رزولوشن و نرخ نوسازی بالا، بلکه از استانداردهای سطح بالای طیف رنگ و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی تاریکی موضعی نیز پشتیبانی خواهند کرد.

اگرچه ایسر از اعلام قیمت و زمان دقیق عرضه‌ی مانیتور جدیدش خودداری می‌کند، اما باتوجه به آغاز تولید انبوه پنل‌های M270QAN02.2 در ماه ژوئیه، می‌توان انتظار داشت ایسر، ایسوس و دیگر شرکت‌هایی که از پنل‌های ساخت AU Optronics استفاده می‌کنند، محصولات جدید خود را در سه‌ماهه‌ی سوم یا چهارم سال جاری میلادی به بازار عرضه کنند. که بعید به‌نظر می‌رسد قیمت مانیتور جدید کمتر از ۱۵۰۰ باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات