سامسونگ ممکن است مدل پلاس را از خانواده گلکسی S25 کنار بگذارد

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷
مطالعه 2 دقیقه
پنل پشتی گلکسی S24
فروش پایین مدل پلاس در مقایسه با مدل‌های معمولی و اولترا، می‌تواند احتمال حضور S25 پلاس را در سری گلکسی S25 کاهش دهد.
تبلیغات

از سال ۲۰۲۰، سامسونگ پرچم‌داران سری گلکسی S را در سه مدل معمولی، پلاس و اولترا روانه‌ی بازار کرد؛ روندی که تا سری گلکسی S24 هم حفظ شد، اما ممکن است که گلکسی S24 پلاس، آخرین مدلِ پلاس گلکسی S باشد.

سایت Android Headlines در گزارشی درباره‌ی سری گلکسی S25 مدعی شده است که این سری، تنها شامل دو مدل معمولی و اولترا خواهد بود و مدل پلاس از گردونه‌ی پرچمداران سری S خارج می‌شود.

اندروید هدلاینز، این ادعای خود را به فهرست شماره‌مدل‌های سری گلکسی S25 که منتشر شده است، ارتباط می‌دهد. به گفته‌ی این سایت، در این فهرست صرفاً گلکسی S25 و گلکسی S25 اولترا موجود هستند و هیچ جزئیاتی از گلکسی S25 پلاس وجود ندارد.

فروش کمتر سری پلاس، ممکن است باعث حذف این مدل از سری گلکسی S شود

گرچه تا رونمایی از سری گلکسی S25 زمان زیادی باقی مانده است، اما احتمال اینکه پیش‌بینی اندروید هدلاینز درست از آب دربیاید کم نیست؛ اتفاقی که تا حدی به میزان فروش مدل‌های پلاس در سری گلکسی S بستگی دارد.

اغلب کاربران گوشی سامسونگ از زمان عرضه‌ی گلکسی S20 تا به امروز، برای خرید پرچم‌دار ارزان‌تر و با نمایشگر کوچک‌تر، به سراغ مدل معمولی سری S می‌رفتند و اگر خواهان مدلی بزرگ‌تر و با امکانات بیشتر بودند، مدل‌های اولترا را انتخاب می‌کردند.

در این میان، مدل‌های پلاس شانس انتخاب کمتری در مقایسه با دو مدل معمولی و اولترا داشتند که در نهایت، منجر به کاهش فروش این مدل در مقایسه با دو مدل دیگر می‌شد.

علاوه‌بر فروش ضعیف مدل پلاس، تفاوت اندکِ بین مدل‌های معمولی و پلاس سری گلکسی S که هر سال نیز کمتر می‌شود و در گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس هم شاهد آن بودیم، کاربران را به سمت مدل ارزان‌تر یعنی گلکسی S معمولی سوق می‌دهد، نه انتخاب مدل پلاس.

درحال‌حاضر، حذف مدل پلاس از سری گلکسی S25، تنها در حد حدس و گمان است؛ اما اگر این اتفاق بیفتد، احتمالاً سامسونگ با واکنش‌های منفی چندانی از سمت کاربران روبه‌رو نخواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات