اپل احتمالا برای دوربین اصلی آیفون ۱۶ به‌جای سونی، از سنسور سامسونگ استفاده می‌کند

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶
مطالعه 1 دقیقه
دوربین‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس
دوربین اصلی آیفون ۱۶ احتمالاً از حسگر‌ ساخته‌شده توسط سامسونگ بهره خواهد برد.
تبلیغات

طی چند سال گذشته، واحد تجاری System LSI سامسونگ، تأمین کننده‌ی حسگر‌های دوربین برای بسیاری از برندهای مطرح موبایل بوده است. بااین‌حال، حسگر‌های ساخته‌شده توسط سامسونگ هرگز در گوشی‌های اپل به‌کار گرفته نشده‌اند.

طبق گزارش نشریه‌ی کره‌ای The Elec، اپل احتمالاً به‌ جای سونی، از حسگر ساخته‌ شده توسط سامسونگ برای دوربین اصلی آیفون ۱۶ استفاده خواهد کرد. کوپرتینویی‌ها اکنون درحال انجام ارزیابی نهایی کیفیت حسگر‌های تصویر ساخته‌شده توسط سامسونگ هستند.

به‌نظر می‌رسد که تصمیم اپل برای استفاده از حسگر‌های ساخته‌شده توسط سامسونگ به‌جای سونی ناشی از مشکلاتی است که اپل در سال گذشته با آن مواجه شد. سونی نتوانست حسگرهای دوربین مورد نیاز آیفون ۱۵ را به‌موقع تحویل دهد که به همین دلیل اپل در تعیین تاریخ عرضه‌ی این گوشی با مشکلاتی روبه‌رو شد.

طبق گزارش منتشرشده، حسگر تصویری که سامسونگ برای دوربین آیفون ۱۶ توسعه داده از سه لایه‌ ویفر تشکیل شده که یک لایه شامل فوتودیود‌ها، یک لایه شامل ترانزیستورها و لایه‌ی دیگر شامل مبدل آنالوگ به دیجیتال است.

دوربین‌‌های مدل‌های فعلی گوشی آیفون، از حسگر‌هایی با دو لایه ویفر استفاده می‌کنند که یک لایه شامل فوتودیود و ترانزیستور و لایه‌ی دیگری شامل مبدل آنالوگ به دیجیتال است. حسگری با سه لایه ویفر، استفاده از پیکسل‌ها با اندازه‌ی کوچک‌تر و کاهش نویز تصاویر را نوید می‌دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات