نسخه بتای HarmonyOS Next به‌طور رسمی برای گوشی‌های هواوی منتشر شد

یک‌شنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۳
مطالعه 1 دقیقه
لوگوی سیستم‌عامل HarmonyOS Next بر فراز کره‌ی زمین
هواوی از انتشار نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT برای گوشی‌های خود خبر دارد.
تبلیغات

سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT هواوی، نتیجه‌ی تلاش این شرکت برای دور شدن از اندروید است و اکنون هواوی رسماً نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT را منتشر کرد.

HarmonyOS NEXT بر پایه‌ی اندروید نیست و یک سیستم مبتنی‌بر لینوکس به شمار نمی‌رود. این سیستم‌عامل بر پایه OpenHarmony بنا شده و هسته‌ی آن میکروکرنلی است که به‌صورت توزیع‌شده برای HarmonyOS عمل می‌کند. سیستم‌عامل جدید هواوی، با نرم‌افزارها و فایل‌های APK اندروید سازگاری ندارد.

ویدئوهای منتشرشده از رابط کاربری نشان می‌دهد که HarmonyOS NEXT همچنان از نظر ظاهری و کاربری، شبیه به یک سیستم‌عامل موبایل آشنا به نظر می‌رسد؛ اما در زیر پوسته‌ی ظاهری این سیستم‌عامل، یک معماری کاملاً جدید وجود دارد که هواوی وعده داده است بازدهی کلی عملکرد را تا ۳۰ درصد بهبود ببخشد.

هواوی در سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT، وعده‌ی یک معماری یکپارچه‌ی بدون مشکل را می‌دهد که امکانات ابری و دستگاه را ترکیب می‌کند. کاربران قادر خواهند بود محتوا را به اشتراک بگذارند یا نرم‌افزارها را بدون طی کردن مراحل متعدد و فرایند نصب، به‌طور یکپارچه در سراسر دستگاه‌های خود متصل کنند.

HarmonyOS NEXT با هوش مصنوعی آمیخته شده است. این سیستم‌عامل از ویژگی‌هایی مانند تولید تصویر، بازسازی صدای مبتنی‌بر هوش مصنوعی و کمک به خواندن برای افراد دارای مشکلات گفتاری یا بینایی بهره می‌برد.

در حال حاضر نسخه‌ی بتای HarmonyOS NEXT تنها برای چین قابل دسترسی است و هنوز اطلاعات زیادی از انتشار‌ آن برای سایر کشورها در دسترس نیست.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات