بازار موبایل اروپا همچنان تحت سلطه سامسونگ است

پنج‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
پنل پشتی گلکسی S24 و S24 پلاس
براساس آماری جدید، سامسونگ بیشترین سهم بازار گوشی‌های هوشمند اروپا را در اختیار دارد.
تبلیغات

عرضه‌ی سری گلکسی S24 به سامسونگ کمک کرد تا جایگاه اول خود در بازار اروپا را حفظ و فاصله‌ی خود با اپل را بیشتر کند. اپل پس از سامسونگ در جایگاه دوم قرار دارد.

بر اساس جدیدترین آمار مؤسسه‌ی تحقیقاتی Counterpoint، سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴، با سهم بازار ۳۲ درصدی، برترین برند گوشی‌های هوشمند اروپا بود. فروش این شرکت در فصل یادشده نسبت‌به مدت مشابه سال قبل، هفت درصد افزایش یافته است.

حجم عرضه و سهم بازار برندهای گوشی هوشمند در بازار اروپا فصل اول ۲۰۲۴
Counterpoint

فروش کلی گوشی سامسونگ در بازار اروپا بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است. برای اولین بار در دو سال گذشته، سامسونگ با پشت سر گذاشتن شیائومی جایگاه اول را در منطقه‌ی مرکزی و شرقی اروپا به دست آورد.

اپل موفق به کسب ۲۵ درصد از سهم بازار گوشی‌های هوشمند اروپا شد که نسبت‌به سال گذشته دو درصد کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌شود فروش آیفون تا زمان عرضه‌ی سری آیفون ۱۶ در پاییز امسال همچنان روند نزولی داشته باشد.

فروش گوشی شیائومی نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافت و سهم بازار آن در اروپا به ۱۸ درصد رسید. برندهای آنر و ریلمی به‌ترتیب با رشد قابل توجه ۶۷ و ۵۹ درصدی، هرکدام چهار درصد از سهم بازار موبایل اروپا را در اختیار دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات