انتقال تصویر ازطریق USB-C، قابلیت جدید پیکسل 8a خواهد بود

جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
گوشی پیکسل 8a سبز‌رنگ به‌همراه قطعات داخلی
به‌روزرسانی نرم‌افزاری پیکسل 8a، قابلیت انتقال تصویر ازطریق درگاه USB-C را ممکن می‌کند.
تبلیغات

گوگل قابلیت انتقال تصویر ازطریق درگاه USB-C را پیش‌تر در گوشی‌های پیکسل خود ارائه نکرده بود اما ظاهراً تغییر رویه داده است و قصد دارد این قابلیت را در به‌روزرسانی نرم‌افزاری ماه آینده، برای گوشی‌های سری پیکسل ۸ فعال کند.

پیکسل 8a، پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو از پردازنده‌ی اختصاصی تنسور G3 گوگل استفاده می‌کنند و اجزای داخلی مشترک زیادی باهم دارند. گوگل درگاه USB-C را در هر سه گوشی طوری تنظیم کرده است که بتواند سیگنال تصویر را ازطریق کابل USB-C انتقال دهد؛ اما این قابلیت به‌صورت نرم‌افزاری غیرفعال است.

هیچ‌یک از گوشی‌های سری پیکسل ۸ به‌طور پیش‌فرض با ویژگی انتقال تصویر ازطریق درگاه USB-C عرضه نشده‌اند. گوگل این ویژگی را در بتای دوم QPR2 اندروید ۱۴ برای پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو فعال کرده است.

گوشی گوگل مدل پیکسل 8a به‌طور پیش‌فرض با ویژگی انتقال تصویر ازطریق درگاه USB-C عرضه نمی‌شود اما به گزارش Android Authority، گوگل ویژگی مورد بحث را در به‌روز‌رسانی پایدار ماه ژوئن (خرداد و تیر) برای گوشی‌های سری پیکسل ۸ ازجمله 8a فعال خواهد کرد.

ارائه‌ی قابلیت انتقال تصویر، خبر خوبی برای کاربران و توسعه‌دهندگان پیکسل 8a است، چون نشان می‌دهد که احتمالاً میان‌رده‌ی جدید گوگل در نهایت نسخه‌ی جدید قابلیت دسکتاپ اندروید را دریافت خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات