رخ‌نمایی پرچمدار پرقدرت و مورد انتظار سونی؛ اکسپریا ۱ مارک ۶ را ببینید

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی در سه رنگ
رندرهای منتسب‌به اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی، پرچمدار پرقدرت ژاپنی‌ها را در رنگ‌های مختلف به تصویر می‌کشند.
تبلیغات

در آستانه‌ی رونمایی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی، رندرهای رسمی منتسب‌به این گوشی فاش شده‌اند. بر اساس آنچه در تصاویر می‌بینیم، پرچمدار جدید سونی از لحاظ ظاهری تغییرات زیادی تجربه نمی‌کند و همچنان به همان فرمول قدیمی پایبند است.

اندروید هدلاینز گزارش می‌دهد که گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی همچنان از نمایشگری با نسبت تصویر ۱۹٫۵:۹ استفاده می‌کند تا از نسبت تصویر ۲۱:۹ فاصله بگیرد. با این تغییر، نگه‌داشتن اکسپریا ۱ مارک ۶ در دست ساده‌تر از اکسپریا ۱ مارک ۵ خواهد بود.

گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی مدل بژ نمایشگر و پنل پشت
گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی مدل مشکی پشت و جلو
گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی مدل مشکی نمای پشت و جلو

آن‌طور که در رندرها می‌بینیم، گوشی جدید سونی نمایشگری با لبه‌ی تخت و حاشیه‌های اندک در سمت راست و چپ دارد، اما حاشیه‌های بالا و پایین به وضوح به چشم می‌آیند. گفته می‌شود که نمایشگر اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز دارد و ۱٫۵ برابر پرنورتر از نسل قبل است.

گوشی جدید سونی به جک ۳٫۵ میلی‌متری هدفون و اسلات کارت میکرو SD مجهز خواهد بود. طبق تصاویر فاش‌شده، Xperia 1 IV در سه رنگ بژ، سبز تاریک و خاکستری روانه‌ی بازار می‌شود.

نمایشگر گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی
Android Headlines

پرچمدار مورد انتظار سونی در پنل پشتی به دوربین اصلی با حسگر CMOS اختصاصی Exmor T و لنزی عریض با فاصله‌ی کانونی ۲۴ میلی‌متری مجهز خواهد بود. پنل پشتی از دوربین فوق عریض با فاصله‌ی کانونی ۱۶ میلی‌متری و دوربین تله‌فوتو با فاصله‌ی کانونی ۱۷۰-۸۵ میلی‌متری نیز میزبانی خواهد کرد. به‌لطف دوربین تله‌فوتو، احتمالاً اکسپریا ۱ مارک ۶ بزرگ‌نمایی اپتیکال هفت برابری خواهد داشت.

گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی مدل مشکی نمای پشتی
گوشی اکسپریا ۱ مارک ۶ سونی غیررسمی مدل بژ بخش پشتی

سایت اندروید هدلاینز می‌گوید که سونی امسال نرم‌افزارهای مختلف دوربین نظیر Photograph Pro و Videography Pro و Cinema Pro را ترکیب می‌کند. پرچمدار سونی پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و باتری ۵٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی خواهد داشت.

فعلاً قیمت گوشی جدید سونی را نمی‌دانیم؛ با این‌حال خرید گوشی سونی همیشه هزینه‌ی زیادی روی دست مشتریان گذاشته است و انتظار داریم که این گفته برای اکسپریا ۱ مارک ۶ نیز صدق کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات