قابلیت قدیمی آیفون به گوشی‌های سامسونگ می‌آید

سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی اس ۲۴ اولترا در دست
ظاهراً سامسونگ درحال توسعه‌ی ویژگی تشخیص تصادف برای تازه‌ترین گوشی‌های پرچمدارش است.
تبلیغات

برخلاف گوشی گوگل (از زمان عرضه‌ی پیکسل ۴) و گوشی اپل (از زمان عرضه‌ی آیفون ۱۴) قابلیت تماس اضطراری با اورژانس در گوشی سامسونگ وجود ندارد؛ اما بر اساس شواهد تازه، پیش‌نیاز‌های ویژگی تشخیص تصادف در مدل‌های بالارده‌ی گوشی‌های این شرکت تعبیه‌ شده‌اند.

کارشناس وبسایت اندروید پلیس هنگام کار کردن با گلکسی زد فولد ۵ و گلکسی S24 اولترا تصادفاً حسگری مجازی به نام Car Crash Detect Wakeup را در آن‌‌ها پیدا کرد. وظیفه‌ی این حسگر، دریافت و آنالیز داده‌های دیگر حسگر‌های فیزیکی گوشی است.

قابلیت تشخیص تصادف در گوشی Galaxy Fold Z 5

حسگر جدید طوری طراحی شده است که به‌محض تشخیص تصادفات احتمالی، بدون بافر کردن داده‌های دریافتی از حسگرها، آن‌‌ها را به دیگر اپلیکیشن‌های سیستمی گزارش دهد.

تحقیقات بیشتر به رؤیت اپلیکیشنی سیستمی به نام MoccaMobile منجر شد که کدهایی مرتبط با فعال و غیرفعال کردن حسگر تشخیص تصادف را در خود داشت. این اپلیکیشن را می‌توان در گوشی‌ گلکسی زد فولد ۵ با One UI 5.1.1، گوشی گلکسی S23 اولترا با One UI 6 و در گلکسی S24 اولترا با One UI 6.1 پیدا کرد.

سیستم‌های تشخیص تصادف در گوشی‌ها، از اطلاعات حسگر‌هایی چون شتاب‌سنج و ژیروسکوپ و GPS و میکروفون برای تشخیص برخورد‌های احتمالی استفاده می‌کنند.

سری پیکسل، برای رفع مشکلات مربوط به ویژگی تشخیص تصادف، ابتدا داده‌های حسگرها را درون بخشی سخت‌افزاری جمع‌آوری و آنالیز می‌کنند و سپس در صورت تصادف احتمالی، پردازنده‌ی اصلی گوشی برای تأیید آن‌ها و گزارش به نیروهای امدادی فعال می‌شود.

هنوز مشخص نیست که آیا سامسونگ از شیوه‌ی گوگل برای پیاده‌سازی ویژگی تشخیص تصادف در گوشی‌هایش استفاده می‌کند یا خیر.

با وجود تمامی یافته‌ها، هنوز هیچ قابلیت نرم‌افزاری برای فعال‌سازی ویژگی تشخیص تصادف در نظر گرفته نشده و خود سامسونگ نیز در این باره سخنی نگفته است؛ به همین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که این ویژگی مراحل اولیه‌ی توسعه‌‌اش را می‌گذراند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات