مدل ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی S24 کندتر از مدل‌های دیگر خواهد بود

سه‌شنبه ۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
پنل پشتی اس ۲۳
سامسونگ برای تعادل قیمت سری گلکسی S24، قصد دارد در مدل پایه از فناوری قدیمی‌تر UFS 3.1 برای استاندارد ذخیره‌سازی استفاده کند.
تبلیغات

شایعات جدید حاکی از این است که سامسونگ با هدف کاهش هزینه‌های خود، از حافظه ذخیره‌سازی کندتر UFS 3.1 برای مدل پایه گلکسی S24 استفاده خواهد کرد. خوشبختانه گفته می‌شود که تنها مدل ۱۲۸ گیگابایتی با این حافظه در نظر گرفته شده است.

پیش‌از‌این، گزارش شده بود که سامسونگ قصد دارد سری گلکسی S24 را با ساختار قیمت‌گذاری مشابه باسری گلکسی S23 عرضه کند؛ اما این شرکت برای رسیدن به این هدف احتمالاً دست به اقدامات ذکر‌شده خواهد زد.

به‌گزارش وب‌سایت Yeux1122 مدل‌های دیگر به‌ویژه گلکسی S24 اولترا به حافظه سریع‌تر UFS 4.0 مجهز است؛ اما نسخه ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی S24 با حافظه UFS 3.1 عرضه خواهد شد. در وبلاگ کره‌ای Naver نیز اشاره شده است که تنها مدل پایه از سری پرچم‌دار سامسونگ، سرعت خواندن و نوشتن کندتری خواهد داشت. باید دید که این کار تا چه اندازه از قیمت گوشی می‌کاهد.

سامسونگ همواره از حافظه‌های سریع‌تر UFS در گوشی‌های خود رونمایی کرده که اغلب دیگر سازندگان گوشی اندروید نیز به پیروی از سامسونگ از همان نوع حافظه‌ها در دستگاه‌های خود استفاده کرده‌اند. این شرکت در گوشی گلکسی S23 اولترا نیز از UFS 4.0 استفاده کرده بود.

در‌مقابل، شرکت اپل به‌جای فناوری UFS، از حافظه NVMe استفاده می‌کند؛ اگرچه جدیدترین نسخه‌ی UFS می‌تواند در سرعت خواندن و نوشتن با سرعت تقریبی ۴۲۰۰ مگابایت‌بر‌ثانیه، با NVMe برابری کند. همچنین، گفته می‌شود که UFS 4.0 با اینکه پهنای باند دو‌برابری دارد، در مصرف انرژی ۴۶ درصد بهینه‌تر از UFS 3.1 عمل می‌‌کند.

به‌لطف فناوری IOPS بهبود‌یافته که در این استانداردِ ذخیره‌سازی جدید به‌کار رفته است، سرعت پاسخ‌گویی گوشی بیشتر می‌شود و باز‌کردن برنامه‌ها در چشم‌برهم‌زدنی اتفاق می‌افتد. با‌این‌حال، کاربران عادی ممکن است متوجه این تفاوت سرعت با مدل پایه نشوند.

با اینکه گفته می‌شد قیمت پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۳ بیشتر از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ خواهد بود و موجب افزایش قیمت گوشی سامسونگ خواهد شد، اکنون با این خبر مشخص شد که این شرکت برای تعادل قیمت، از فناوری قدیمی‌تر UFS در مدل پایه استفاده می‌کند.

در‌حالی‌که برخی گوشی‌ها مانند گوشی آیفون از بهترین سخت‌افزار در گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، دیگر شرکت‌ها برای کاهش قیمت گوشی از سنسور دوربین‌های پایین‌رده یا درباره‌ی سامسونگ، از حافظه‌ی ذخیره‌سازی کندتر UFS 3.1 استفاده می‌کنند.

درنهایت، مشخص خواهد شد که در استفاده معمولی، استاندارد UFS 3.1 با UFS 4.0 چقدر تفاوت خواهند داشت و سپس درباره این موضوع می‌توان نظر نهایی داد که آیا مدل پایه گلکسی S24 پایه ارزش خرید دارد یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات