گرمای آیفون ۱۵ پرو مکس کابل شارژ را ذوب کرد

یک‌شنبه ۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
آیفون ۱۵ پرو مکس اپل نمای پشت آتش
ماجرای داغی آیفون ۱۵ باردیگر خبرساز شده است‌؛ اما این‌ بار نه به‌شکلی که فکرش را می‌کنید.
تبلیغات

کاربری در وب‌سایت ردیت با نام NoisilyMarvellous عکسی از کابل خراب‌شده‌ی گوشی آیفون خود را به‌اشتراک گذاشت. عکس نشان می‌دهد که آیفون ۱۵ پرو مکس او بسیار داغ شده و پلاستیک کابل شارژ را ذوب کرده است.

کاربر ردیت نوشته است: «می‌دانستم که آیفون ۱۵ پرو مکس داغ می‌شود؛ اما یک ماه پس از استفاده، آیفون من در طول شب به‌قدری داغ شد که به‌معنای واقعی کلمه انگشتم را سوزاند. وقتی شارژر را جدا کردم، پلاستیک آن کمی ذوب شده بود و روی بدنه سوختگی باقی مانده و قسمت فلزی پورت USB-C را به گوشی چسبانده بود.»

سری شارژر نصفه، سوخته و ذوب شده‌ در پورت شارژر آیفون ۱۵ پرومکس

همچنین، کاربر سؤالاتی ازقبیل «چگونه می‌توانم شارژر را از پورت دربیاورم؟» و «آیا این مشکل از تلفن، کابل شارژ یا دوشاخه است؟» را مطرح کرده است. افزون‌براین، او گفته است که Optimised Charging را فعال کرده است. ظاهراً مشکل از خود کابل نشئت می‌گیرد؛ چون کاربر آیفون ۱۵ پرو مکس از کابل رسمی استفاده نکرده است.

بهترین کار در این مواقع این است که قبل از بیرون‌کشیدن سیم، به مرکز تعمیرات مراجعه کنید. به‌دلیل همین اتفاقات است که اپل همیشه برای شارژ آیفون یکی از کابل‌های شارژ خود یا شارژر دارای گواهی اپل (MFi) را توصیه می‌کند. ممکن است هزینه‌ی شارژر اپل یا شارژر MFi برای شما زیاد به‌نظر برسد؛ اما موضوع فراتر از قیمت و پای ایمنی در میان است

تاییدیه‌های اپل (mfi) روی بسته بندی کابل‌های شارژ متفرقه
کابل شارژهای متفرقه که موردتأیید اپل هستند، یکی از این علامت‌ها را روی بسته‌بندی دارند

صاحب گوشی اپل انگشت شست خود را سوزاند؛ اما ممکن بود اتفاق بدتری نیز بیفتد. اخیراً اپل به دارندگان اپل واچ هشدار داده است که فقط از شارژرهای اصلی یا دارای تأییدیه اپل واچ استفاده کنند.

اپل امسال از درگاه لایتنینگ اختصاصی به شارژ USB-C مهاجرت کرد. بسیاری از کاربران آیفون ممکن است به این نتیجه رسیده باشند که استفاده از کابل‌های USB-C ارزان قدیمی‌تر که در خانه دارند، اشکالی نداشته باشد.

در‌حالی‌که اپل کابلی بادوام در جعبه‌ی سری آیفون ۱۵ تعبیه کرده است، شاید برخی از کاربران بخواهند در مکان‌های دیگری مثل محل کار سراغ استفاده از کابل‌های دیگر بروند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات