آلارم آیفون شما پس از نصب iOS 17 کار نمی‌کند؟ تنها نیستید

شنبه ۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
بررسی iOS 17
عده‌ای از کاربران می‌گویند پس از به‌روزرسانی iOS 17، آلارم گوشی آیفون آن‌ها به‌درستی کار نمی‌کند
تبلیغات

اخیراً تعدادی از کاربران از قطع شدن آلارم گوشی آیفون خود پس از به‌روزرسانی به iOS 17 خبر دادند. کاربران در ردیت چندین راه‌حل برای این مشکل بیان کرده‌اند.

یکی از کاربران آیفون در شبکه‌ی اجتماعی Reddit اعلام کرده است که آلارم گوشی آیفون او به‌درستی خاموش نمی‌شود؛ سپس پرسید سایر کاربران با چنین مشکلی مواجه شده‌اند یا خیر.

پس از این سؤال، مشخص شد که بسیاری از کاربران با چنین مشکلی مواجه شده بودند و موضوع مشترک، این بود که گاهی‌اوقات آلارم آیفون بدون اینکه هیچ صدایی ایجاد کند خودبه‌خود خاموش می‌شود.

اکثر کاربرانی که با این مشکل مواجه هستند، آلارم‌های زیادی را پشت سر هم تنظیم کرده بودند. ظاهراً این مشکل مربوط به iOS 17 و قابلیتی به نام Attention Aware اپل است.

به گفته‌ی یکی از کاربران، ویژگی Attention Aware درست کار نمی‌کند و باید آن را در تنظیمات گوشی خاموش کرد؛ چرا که گوشی به سبب این قابلیت به اشتباه فکر می‌کند که شما در حال نگاه کردن به صفحه‌ی گوشی هستید و آلارم را خاموش می‌کند.

ویژگی یادشده از دوربین جلو برای تعیین اینکه آیا به آیفون خود توجه می‌کنید یا خیر استفاده می‌کند و براساس آن اقدام می‌کند. به عنوان مثال، اگر تشخیص دهد که شما به گوشی خود نگاه می‌کنید، حجم صدای هشدارها را کاهش می‌دهد.

اگر این مشکل را تجربه کرده‌اید، می‌توانید قابلیت Attention Aware را با رفتن به بخش تنظیمات Accessibility یا منوی Face ID & Attention خاموش کنید. باید دید آیا اپل به‌ورزرسانی جدیدی برای رفع این مشکل ارائه خواهد کرد یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات