سرفیس Duo 3 به نمایشگر تاشدنی ۳۶۰ درجه مجهز می‌شود؟

پنج‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
لولای سرفیس دوئو از نگاه نزدیک
به‌نظر می‌رسد مایکروسافت درحال آزمایش فرم‌فکتورهای مختلف نمایشگرهای تاشدنی است.
تبلیغات

پتنت جدید مایکروسافت نشان می‌دهد این شرکت درحال آزمایش صفحه نمایش تاشدنی ۳۶۰ درجه است. این گواهی حق‌اختراع درواقع جزئیات روش کارکرد نمایشگر تاشدنی ۳۶۰ درجه و لولای آن را ارائه می‌دهد.

گواهی حق‌اختراع جدید مایکروسافت درحالی ثبت شده که این شرکت سال ۲۰۲۲ نیز پتنت دیگری برای نمایشگر تاشدنی بدون شکاف ثبت کرده بود و بنابراین واضح است که به ایده‌ی مذکور علاقه‌ی زیادی دارد.

آیا احتمال دارد پتنت نمایشگر تاشدنی ۳۶۰ درجه در سرفیس Duo بعدی مایکروسافت مورد استفاده قرار گیرد؟ تیم‌های سخت‌افزاری غول فناوری اهل ردموند پتنت انواع مختلفی از نمایشگرهای تاشدنی را ثبت کرده‌اند و درنتیجه می‌توان گفت این شرکت درحال آزمایش فناوری‌ مذکور است. البته تولید نمونه‌های آزمایشگاهی یک محصول به‌هیچ‌وجه تضمین نمی‌کند که به بازار عرضه شود.

جالب اینکه ال جی سال ۲۰۲۲ نمونه‌ی اولیه‌ی نمایشگر OLED تاشدنی ۸٫۰۳ اینچی را به‌نمایش گذاشت که می‌تواند در هر زاویه‌ای بین ۰ تا ۳۶۰ درجه به‌سمت داخل و خارج تا شود. وضوح این صفحه نمایش ۲۴۸۰ در ۲۲۰۰ پیکسل و روشنایی آن ۴۳۰ نیت است که حداکثر به ۶۰۰ نیت هم می‌رسد. این پنل همچنین ۱۰۹٫۹ درصد گستره‌ی رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد.

مایکروسافت می‌تواند از نمایشگر تاشدنی ۳۶۰ درجه‌ی خود در دستگاه‌های مختلف استفاده کند اما درحال حاضر مشخص نیست چه زمانی امکان تولید انبوه و البته مقرون‌به‌صرفه‌ی آن را خواهد داشت.

اوایل سال جاری خبرهایی منتشر شد مبنی‌بر اینکه سرفیس Duo در آینده مثل پیکسل فولد و شیائومی میکس فولد ۳ به‌جای استفاده از دو نمایشگر جداگانه از صفحه نمایش تاشو با لولای ۱۸۰ درجه بهره خواهد برد. البته قبل‌از اینکه سازنده‌ی ویندوز اخراج دسته‌جمعی بسیاری از کارمندانش را آغاز کند، تیم سرفیس را مجبور کرد کار روی این دستگاه را به‌تعویق بیندازند.

هنوز نمی‌دانیم نسخه‌ی بعدی گوشی مایکروسافت سرفیس Duo سال ۲۰۲۴ آماده خواهد شد یا خیر. احتمال اینکه دستگاه مذکور با نمایشگر تاشدنی ۳۶۰ درجه روانه‌ی بازار شود خیلی کم است زیرا این نوع پنل‌ها مشکلات زیادی ازنظر دوام دارند که باید قبل‌از عرضه‌ی عمومی برطرف شوند. همچنین باید دید استفاده از این فناوری چه‌تأثیری بر قیمت گوشی غول فناوری اهل ردموند خواهد داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات