تماشا کنید: مقاومت بالای گلکسی زد فلیپ ۵ در برابر خم شدن و نفوذ گردوغبار

سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
نمایی از نمایشگر خارجی گلکسی زد فلیپ ۵
آزمون مقاومت گلکسی زد فلیپ ۵ نشان از مقاومت بالای این گوشی تاشدنی در برابر خم‌ شدن و نفوذ گردوغبار دارد.
تبلیغات

سامسونگ چند ماه پیش پنجمین نسل گوشی‌های تاشدنی خود یعنی گلکسی زد فلیپ ۵ و گلکسی زد فولد ۵ را روانه‌ی بازار کرده و اکنون کانال معروف JerryrigEveryThing با اشتراک‌گذاری ویدیویی از زد فلیپ ۵، مقاومت این دستگاه را در برابر خط‌وخش، خم‌شدن، نفوذ گردوغبار و شعله‌ی آتش مورد بررسی قرار داده است.

همان‌طور که در بررسی زومیت از گلکسی زد فیلپ ۵ اشاره کردیم، مهم‌ترین تفاوت این گوشی با نسل قبل یعنی زد فلیپ ۴، استفاده از نمایشگر بیرونی بزرگ‌تر و لولای بازطراحی‌شده است. سامسونگ با استفاده از لولای جدید فاصله‌ی بین دو بخش بالایی و پایینی گوشی را هنگام تاشدن از بین برد و اکنون هردو لبه‌ی آن به‌طور یکنواخت روی هم قرار می‌گیرند و هیچ درزی بین آن‌ها وجود ندارد.

زک نلسون در ویدیو خود تست خش‌پذیری را روی نمایشگر بیرونی گلکسی زد فلیپ ۵ انجام می‌دهد. این صفحه نمایش با لایه‌ای از جنس گوریلا گلس ویکتوس ۲ پوشانده شده و مثل اکثر گوشی‌های استاندارد با ابزار شماره ۶ خراش برمی‌دارد و خطوط عمیق‌تر با ابزار شماره ۷ روی آن اعمال می‌شود.

از طرفی نماشگر داخلی گلکسی زد فلیپ ۵ پلاستیکی است و به‌همین‌دلیل با ابزار شماره ۲ خطوطی روی آن باقی می‌ماند و ابزار شماره ۳ نیز خراش‌های عمیق‌تری روی این پنل اعمال می‌کند. حتی ناخن انگشت دست نیز می‌تواند به این نمایشگر آسیب بزند. به‌هرحال بالا بودن قیمت گوشی سامسونگ توقع کاربران را کمی بالا می‌برد و به‌همین‌دلیل مقاومت پایین صفحه نمایش داخلی دربرابر خط‌وخش کمی ناامیدکننده به‌نظر می‌رسد.

فریم گلکسی زد فلیپ ۵ از جنس آلومینیوم است که با تیزبر خراش بر می‌دارد اما استحکام بسیار بالایی دارد و احتمالاً پس‌ از سقوط از فاصله‌ی کوتاه همچنان سالم باقی خواهد ماند. زک همچنین مقدار زیادی گردوخاک را روی سطح نمایشگر و لولای زد فلیپ ۵ می‌ریزد و به‌خوبی آن را به درزهای لولا انتقال می‌دهد اما گوشی در این شرایط نیز همچنان بدون مشکل کار می‌کند.

زک نلسون در مرحله‌ی بعد نمایشگر داخلی زد فلیپ ۵ را در معرض شعله‌ی فندک قرار می‌دهد که پس ‌از ۱۵ ثانیه شاهد اثرات ذوب‌شدن صفحه نمایش هستیم. نمایشگر بیرونی نیز با گذشت ۱۰ ثانیه از قرارگیری در معرض شعله‌ی آتش سیاه می‌شود که بخشی از آن ریکاوری و بخش دیگر به‌طور دائمی سیاه باقی می‌ماند.

مهم‌ترین آزمونی که نلسون روی گلکسی زد فلیپ ۵ انجام می‌دهد، اعمال فشار روی لولا از جهت مخالف تا شدن این گوشی است. ظاهراً طراحی لولای جدید این دستگاه باعث شده مقاومت بسیار بالایی دربرابر خم‌شدن و شکستن داشته باشد و حتی با اعمال چندین مرحله فشار زیاد به لولا، دستگاه بدون مشکل کار می‌کند و قابلیت تا شدن آن تقریباً سالم باقی می‌ماند که این موضوع نشان از پیشرفت سامسونگ در افزایش دوام گوشی‌های تاشو این شرکت دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات