توان شارژ آیفون ۱۵ به ۳۵ وات ارتقا می‌یابد، اما فقط در مدل‌های پرو

جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مقایسه طراحی آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۲ پرو مکس
منابع آگاه می‌گویند توان شارژ آیفون در نسل جدید به ۳۵ وات ارتقا می‌یابد، اما ممکن است این تغییر صرفاً در مدل‌های پرو و پرو مکس اعمال شود.
تبلیغات

آیفون ۱۵ تا چند هفته‌ی دیگر رونمایی می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات موردانتظار برای مدل‌های جدید آیفون، استفاده از درگاه USB-C به‌جای لایتنینگ است. پیش‌تر گفته شده بود که مدل‌های پرو سرعت شارژ بیشتری نسبت‌به مدل‌های استاندارد خواهند داشت و اکنون منابع آگاه ادعای مشابهی مطرح کرده‌اند.

خبرگزاری 9to5Mac به‌نقل از منابع آگاه می‌نویسد توان شارژ آیفون ۱۵ به حداکثر ۳۵ وات افزایش پیدا می‌کند. ممکن است که این سرعت شارژ صرفاً برای آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس ارائه شود.

در حال حاضر آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس با توان ۲۷ وات شارژ می‌شوند، اما توان شارژ آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس به ۲۰ وات محدود است. شارژ کامل آیفون ۱۴ پرو مکس با آداپتور ۲۷ وات تقریبا دو ساعت طول می‌کشد.

اپل سال گذشته شارژر ۳۵ وات جدیدی با دو درگاه USB-C معرفی کرد که می‌تواند تمامی آیفون‌های فعلی را با بالاترین سرعت شارژ کند. اگر شایعه‌ها حقیقت داشته باشند، آیفون ۱۵ نیز می‌تواند از همین آداپتور استفاده کند. اپل آداپتور ۳۰ وات نیز می‌فروشد که برای مک بوک ایر تولید شده است اما با آیفون و آیپد نیز سازگاری دارد.

گلکسی S23 اولترا به‌عنوان اصلی‌ترین رقیب آیفون ۱۴ پرو مکس، از توان ۴۵ وات پشتیبانی می‌کند و در کمتر از یک ساعت به‌طور کامل شارژ می‌شود. توان ۳۵ وات باعث می‌شود زمان شارژ کامل آیفون ۱۵ پرو مکس طولانی‌تر از گلکسی S23 اولترا و کوتاه‌تر از آیفون ۱۴ پرو مکس باشد.

چند ماه پیش گفته شد که آیفون ۱۵ تنها به شرطی از سرعت شارژ بیشتر پشتیبانی می‌کند که کاربر از کابل‌های رسمی استفاده کند.

اپل احتمالاً گوشی های جدیدش را ۲۲ شهریور رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود قیمت آیفون اپل در نسل جدید افزایش یابد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات