گلکسی S25 اولترا به دوربین اصلی ۴۴۰ مگاپیکسلی مجهز می‌شود؟

پنج‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱
مطالعه 2 دقیقه
پسر جوان با لباس سفید و گلکسی اس ۲۳ اولترا / Galaxy S23 Ultra
طبق شایعات، سامسونگ درحال آماده‌سازی سه حسگر بزرگ ISOCELL برای دوربین گوشی‌های هوشمند است و آن‌ها را در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ عرضه خواهد کرد.
تبلیغات

از مدتی قبل یکی از نقاط قوت سامسونگ دوربین ISOCELL با وضوح خارق‌العاده‌ی ۲۰۰ مگاپیکسل بوده و این شرکت از این نوع دوربین‌ها در پرچم‌داران رده‌بالای خود ازجمله گلکسی S23 اولترا استفاده کرده است. انتظار می‌رود سال آینده گلکسی S24 اولترا نیز با سیستم دوربین تقریباً مشابه مدل کنونی این محصول عرضه شود اما طبق اطلاعات منبعی آگاه، غول فناوری کره‌ی جنوبی در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ از سه حسگر جدید رونمایی خواهد کرد که یکی از آن‌ها ۴۴۰ مگاپیکسلی است.

طبق اعلام افشاگری به‌نام Revegnus، تولید حسگر ۵۰ مگاپیکسلی GN6 جدید سامسونگ با پیکسل‌های ۱٫۶ میکرومتری آغاز شده است. او همچنین می‌گوید شرکت کره‌ای احتمالاً درحال ساخت حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید HP7 با پیکسل‌های ۰٫۶ میکرومتری است. البته بلندپروازانه‌ترین طرح سامسونگ حسگر ۴۰۰ مگاپیکسلی HU1 است که ابعاد پیکسل‌های آن را نمی‌دانیم. اگرچه گفته می‌شود هر سه حسگر جدید این شرکت در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ وارد مرحله‌ی تولید انبوه می‌شوند، مشخص نیست برای اولین‌بار در کدام گوشی‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اگر همه‌ی حسگرهای جدید سامسونگ در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ آماده شوند، حسگر ۴۴۰ مگاپیکسلی این شرکت احتمالاً در گلکسی S25 اولترا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از طرفی طبق برخی شایعات این شرکت درحال ساخت پردازنده‌ موبایلی اختصاصی است که شاید آن را در پرچم‌دار رده‌بالای ۲۰۲۵ خود ارائه دهد.

درحال حاضر هیچ‌یک از تراشه‌های موبایلی موجود در بازار توان کافی برای پشتیبانی از دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی را ندارند و بنابراین ابتدا باید منتظر معرفی سیستم-روی-چیپ جدید و قدرتمندی باشیم که چنین قابلیتی داشته باشد.

ازطرفی استفاده تراشه‌ی بسیار پیشرفته برای مدیریت دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی، می‌تواند قیمت گوشی سامسونگ گلکسی S25 اولترا را درمقایسه‌با پرچم‌داران کنونی برند کره‌ای افزایش دهد و باید دید آیا افزایش قیمت، ارزش این ارتقا را دارد یا خیر.

استفاده از حسگرهای بزرگ در دوربین گوشی‌ هوشمند، اقدامی پیچیده است و باید دید سامسونگ چگونه قصد دارد دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی را در شاسی کوچک چنین محصولی قرار دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات