تاریخ رونمایی آیفون ۱۵ فاش شد!

پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۴
مطالعه 1 دقیقه
داینامیک آیلند پنجره بزرگ
چند منبع آگاه تاریخ رونمایی آیفون ۱۵ را به‌طور غیرمستقیم فاش کرده‌اند. اپل هر سال آیفون‌های جدید را اواخر شهریور رونمایی می‌کند.
تبلیغات

تقریبا یک سال از رونمایی آیفون ۱۴ می‌گذرد و حال‌که فاصله‌ی زیادی تا از راه رسیدن آیفون ۱۵ نداریم، شایعات درباره‌ی گوشی‌های این خانواده به بیشترین حد رسیده است. 9to5Mac در گزارشی اختصاصی به‌نقل از «چند منبع آگاه» می‌گوید اپل در پی رونمایی نسل جدید آیفون در هفته‌ی سوم سپتامبر (شهریور و مهر) است.

ظاهراً اپراتورهای مخابراتی آمریکا از کارمندان‌شان خواسته‌اند به‌دلیل «یک رویداد بزرگ متمرکز بر گوشی هوشمند»، روز ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) را مرخصی نگیرند. این لزوماً به معنی برگزاری رویداد رونمایی آیفون ۱۵ در تاریخ ۲۲ شهریور نیست، با این‌حال اپل سال‌ها است که آیفون‌های جدید را در همان زمان رونمایی می‌کند.

اکثر رویدادهای رونمایی آیفون در روز سه‌شنبه برگزار شده‌اند؛ با این‌حال سال گذشته آیفون ۱۴ روز چهارشنبه رونمایی شد. ۲۲ شهریور نیز چهارشنبه است و همین موضوع احتمال رونمایی آیفون ۱۵ را در تاریخ یادشده بالا می‌برد.

در صورت رونمایی آیفون ۱۵ در ۲۲ شهریور، جمعه‌ی همان هفته (۲۴ شهریور) پیش‌فروش آغاز می‌شود و یک هفته بعد آیفون‌های جدید روانه‌ی بازار خواهند شد.

اپل سال گذشته گوشی آیفون ۱۴ پلاس را به‌دلیل مشکلات زنجیره‌ی تأمین، دیرتر عرضه کرد. اتفاق مشابهی را در سال ۲۰۲۰ نیز مشاهده کرده بودیم. برخی از تحلیلگران می‌گویند که احتمالاً عرضه‌ی حداقل یکی از گوشی‌های سری آیفون ۱۵ به تعویق می‌افتد. البته عده‌ای دیگر عقیده دارند که اپل با وجود «کمبود شدید» آیفون، عرضه را به موقع شروع می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات