همه گوشی‌های سامسونگ از فرمت جدید ذخیره عکس اندروید ۱۴ پشتیبانی نمی‌کنند

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
Ultra HDR روی گوشی هوشمند
هیجان زده نشوید؛ قابلیت Ultra HDR اندروید ۱۴ فقط برای برخی گوشی‌های سامسونگ دردسترس قرار خواهد گرفت.
تبلیغات

گوگل در رویداد I/O 2023، فرمت تصویری جدیدی به‌ نام Ultra HDR را برای ثبت تصاویر معرفی کرد. این فناوری به کاربران اندروید ۱۴ اجازه می‌دهد تصاویری با ویژگی HDR و محدوده‌ی دینامیکی بیش از ۸ بیت و فرمت JPEG ثبت کنند که امکان نمایش آن‌ها حتی در دستگاه‌های قدیمی‌تر که نمایشگر آن‌ها از HDR پشتیبانی نمی‌کند، نیز وجود دارد.

Ultra HDR به گوشی‌های اندروید اجازه می‌دهد عکس‌هایی ثبت کنند که سایه‌ها و روشنایی‌های آن‌ها جزئیات بیشتری دارد؛ البته برای استفاده از این ویژگی، دستگاه شما باید پیش‌نیازهایی داشته باشد.

پس‌ از اینکه گوگل ویژگی Ultra HDR را معرفی کرد، بسیاری از کاربران کنجکاو شدند که آیا این قابلیت با به‌رورزسانی‌های آینده به گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ اضافه خواهد شد یا خیر. اکنون ناظر انجمن شرکت کره‌ای توضیحاتی در‌این‌باره ارائه داده است.

گیزموچاینا می‌نویسد Ultra HDR به گوشی هوشمندی نیاز دارد که امکان ثبت تصاویر و ویدئوهای HDR را داشته باشد و سپس می‌توان عکس یا ویدئو مدنظر را با محدوده‌ی دینامیکی ثبت‌شده روی نمایشگرهای سازگار با HDR نمایش داد.

دوربین اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی از HDR پشتیبانی می‌کنند؛ اما نمایشگر بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی با این فناوری سازگاری ندارد؛ به‌همین‌دلیل، احتمال دارد Ultra HDR فقط برای گوشی‌های میان‌رده و پرچم‌دار ارائه شود.

همه‌ی گوشی‌های هوشمند سری گلکسی نوت و گلکسی اس و گلکسی Z و برخی مدل‌های گلکسی A که اخیراً معرفی شده‌اند، از نمایشگرهای سازگار با HDR بهره می‌برند و این احتمال وجود دارد که Ultra HDR فقط برای دستگاه‌های ذکرشده دردسترس قرار گیرد. ناگفته نماند که سامسونگ هنوز رسماً توضیحی در این زمینه ارائه نداده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات