خودنمایی داینامیک آیلند، بدنه خمیده و پورت USB-C در رندرهای آیفون ۱۵ پلاس

شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
نمای بالایی آیفون ۱۵ پلاس رندر غیررسمی
رندرهای منتسب‌ به آیفون ۱۵ پلاس نشان می‌دهند این گوشی در بالای نمایشگرش حفره‌ی کپسولی دارد و به بدنه‌ای با طراحی خمیده مجهز است.
تبلیغات

نشریه‌ی 9to5Mac رندرهای منتسب‌ به آیفون ۱۵ پلاس را که از روی مدل CAD گوشی تولید شده‌اند، فاش کرده است. اپل ماه‌ها قبل از رونمایی گوشی‌های جدیدش، مدل CAD آن‌ها را در دسترس شرکت‌های زنجیره‌ی تأمین قرار می‌دهد تا قاب‌ها و لوازم جانبی آیفون به محض رونمایی مدل‌های جدید در دسترس قرار بگیرند. فایل‌های CAD دقت بسیار بالایی در زمینه‌ی ابعاد و طراحی دارند.

رندر غیررسمی آیفون ۱۵ پلاس و مقایسه با آیفون ۱۴ پلاس
آیفون ۱۵ پلاس در کنار آیفون ۱۴ پلاس

در رندرهای آیفون ۱۵ پلاس می‌بینیم که اپل با ناچ (بریدگی) خداحافظی کرده و سراغ استفاده از داینامیک آیلند (حفره‌ی کپسولی) در بالای نمایشگر رفته است. همچنین می‌بینیم که آیفون ۱۵ پلاس در بخش پایینی‌اش درگاه USB-C دارد. حاشیه‌های اطراف نمایشگر باریک‌تر شده‌اند تا دستگاه ظاهر مدرن‌تری پیدا کند.

9to5Mac به اسنادی دست پیدا کرده است که ابعاد ۱۶۰٫۸۷ در ۷۷٫۷۶ در ۷٫۸۱ میلی‌متر را برای آیفون ۱۵ پلاس تأیید می‌کنند. بر این اساس، آیفون ۱۵ پلاس به میزان ناچیز کشیده‌تر، باریک‌تر و ضخیم‌تر از آیفون ۱۴ پلاس است. تفاوت بین ابعاد دو گوشی در نگاه اول اصلاً به چشم نمی‌آید. به‌نظر می‌رسد جزیره‌ی دوربین آیفون ۱۵ پلاس کمی ضخیم‌تر از آیفون ۱۴ پلاس است.

مقایسه برآمدگی دوربین آیفون ۱۵ پلاس و ۱۴ پلاس غیررسمی
آیفون ۱۵ پلاس در کنار آیفون ۱۴ پلاس

اپل در گوشی آیفون ۱۵ پلاس همچون سایر اعضای خانواده‌ی آیفون ۱۵ با لبه‌ی کاملاً تخت خداحافظی می‌کند. در این طراحی جدید، لبه‌ی دستگاه به سمت پنل پشتی خمیده می‌شود.

پورت USB-C رندر غیررسمی آیفون ۱۵ پلاس
رندر غیررسمی آیفون ۱۵ پلاس پنل پشتی و نیم رخ
آیفون 15 و رندر غیررسمی آیفون ۱۵ پلاس اپل نمای جلو

فروش آیفون ۱۴ پلاس بسیار کمتر از انتظارات اولیه‌ی اپل بود، اما کوپرتینویی‌ها فعلاً نمی‌خواهند با مدل پلاس آیفون خداحافظی کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات