آیا سری گلکسی S23 مثل نسل قبل در اجرای بازی‌ها همچنان دچار مشکل داغ‌شدن تراشه است؟

سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بازی با گلکسی S22 اولترا
قابلیت بهینه‌سازی برای اجرای بازی (GOS) که با هدف مدیریت دمای پردازنده در سری گلکسی S22 ارائه شد، همچنان در گوشی‌های خانواده گلکسی S23 نیز وجود دارد.
تبلیغات

سال ۲۰۲۲، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی‌بر اینکه سامسونگ با سرویس بهینه‌سازی بازی (GOS)، سخت‌افزار گوشی‌های خود را محدود می‌کند؛ درحالی‌که هنگام اجرای بنچمارک‌ها چنین محدودیتی روی محصولاتش اِعمال نمی‌شود. سامسونگ در پاسخ به این موضوع، به‌روزرسانی جدیدی برای One UI ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌داد GOS را به‌طور‌دستی خاموش کنند. بدین‌ترتیب،‌ می‌توان از حداکثر قدرت تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 1 و اگزینوس ۲۲۰۰ در مدل‌های اگزینوسی سری گلکسی S22 هنگام اجرای بازی‌ها بهره گرفت.

چند روز قبل سامسونگ رسماً سری گلکسی S23 را رونمایی کرد و اکنون مشخص شده است قابلیت GOS روی این گوشی‌ها نیز وجود دارد و عملکردش دقیقاً مثل همان چیزی است که در گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی S22 دیده بودیم.

به‌نوشته‌ی Androidauthority، هنوز مشخص نیست وجود سرویس بهینه‌سازی بازی در گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ چه معنایی دارد؛ زیرا این شرکت در سری گلکسی S22 با هدف جلوگیری از داغ‌شدن بیش‌از‌حد تراشه‌ از ویژگی مذکور استفاده کرده بود. اکنون به‌نظر می‌رسد Snapdrago 8 Gen 2 در سری گلکسی S23 مشکل داغ‌شدن را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد؛ درنتیجه این گوشی‌ها به‌هیچ‌‌وجه نباید به GOS نیاز داشته باشند.

به‌هرحال، ارائه‌ی قابلیت GOS صرفاً می‌تواند برای بهینه‌سازی مصرف باتری هنگام اجرای بازی‌ها در نظر گرفته شده باشد. از‌نظر برخی گیمرهای موبایلی، این گزینه می‌تواند هنگام استفاده‌های طولانی‌مدت مفید واقع شود. اگر Snapdragon 8 Gen 2 آن‌طور‌که ادعا می‌شود بهینه عمل کند، نباید نگرانی خاصی بابت گرم‌شدن بیش‌از‌حد آن وجود داشته باشد.

این احتمال وجود دارد نسخه‌ی سفارشی Snapdragon 8 Gen 2 روی سری گلکسی S23 نتواند مشکل داغ‌شدن بیش‌ازحد و تخلیه‌ی سریع باتری را به‌طور‌کامل رفع کند؛ به‌همین‌دلیل، می‌توان با استفاده از GOS، این مسئله را برطرف کرد. به‌هرحال، باید منتظر بمانیم تا پس‌ از بررسی‌های تخصصی مشخص شود قابلیت GOS با چه هدفی در سری گلکسی S23 سامسونگ ارائه شده‌ است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات