اپل تا سال ۲۰۲۵ احتمالاً همچنان از مودم‌های کوالکام در آیفون استفاده خواهد کرد

یک‌شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
تحلیل‌گران می‌گویند کوالکام همچنان وظیفه‌ی تأمین مودم‌های موردنیاز آیفون‌های اپل را برعهده خواهد داشت و این روند احتمالاً تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت.
تبلیغات

کوالکام پس‌از حل‌وفصل دعوی حقوقی حق‌اختراع درسال ۲۰۱۹، همچنان به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی اصلی مودم اپل شناخته می‌شود، اما سازنده‌ی آیفون به‌دنبال ارائه‌ی مودم‌های سفارشی خود است. بااین‌حال گفته می‌شود هنوز مدت زیادی تا استفاده از مودم‌های اختصاصی اپل در گوشی‌های هوشمند این شرکت باقی مانده است.

جف‌ پو، تحلیل‌گر Haitong International Securities در یادداشتی پیش‌بینی کرد که مودم Snapdragon X75 کوالکام در آیفون‌های ۲۰۲۴ اپل مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این مودمِ معرفی‌نشده، جایگزین X70 خواهد شد؛ تراشه‌ای که با فرایند چهار نانومتری TSMC تولید شده است و بازدهی انرژی بسیار بالایی دارد.

آیفون ۱۵ در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد و به‌نظر می‌رسد اپل از مودم X70 در این سری از گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد. به‌نوشته‌ی اپل‌اینسایدر، این مودم سرعت دانلود تا ۱۰ گیگابیت برثانیه را ارائه می‌دهد و علاوه‌براین مصرف انرژی بسیار کم‌تری نسبت به نسل قبلی خود دارد.

مینگ‌چی کو نیز در ماه جولای اعلام کرد که آیفون ۱۵ همچنان از مودم‌های ساخت شرکت کوالکام بهره خواهد برد که این مورد با گزارش فوق مطابقت دارد.

تلاش اپل برای ساخت مودم اختصاصی، فرصتی بالقوه برای این شرکت محسوب می‌شود؛ زیرا باعث کاهش هزینه‌ها و تنظیم دقیق‌تر مودم برای ارائه‌ی یک‌پارچگی بهتر با سایر قطعات و نرم‌افزار آیفون خواهد شد. با این اقدام، وابستگی غول فناوری مستقر در کوپرتینو به شرکت‌های دیگر نیز کاهش خواهد یافت.

درحال‌حاضر اپل حداقل یک میلیارد دلار برای خرید واحد ساخت مودم اینتل هزینه کرده است، اما باید دید برای دستیابی به هدف خود، یعنی ساخت مودم برای آیفون، چقدر بیشتر باید هزینه پرداخت کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات