مخترع آیپاد، اپل را به استفاده از درگاه USB-C در آیفون دعوت کرد

شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
مطالعه 2 دقیقه
تونی فادل، مخترع آیپاد می‌گوید اقدام اپل برای پذیرش USB C در آیفون، مدت‌ها به‌تعویق افتاده است.
تبلیغات

اپل به درگاه لایتنینگ اختصاصی خود برای شارژ و انتقال داده در خانواده‌ی آیفون ۱۴ پایبند ماند؛ درحالی‌که اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی و حتی آیپدهای این شرکت از درگاه USB-C استفاده می‌کنند. AndroidAuthority می‌نویسد، اتحادیه‌ی اروپا اخیراً قانونی را تصویب کرده است که براساس آن، همه‌ی گوشی‌های هوشمند تا پایان سال ۲۰۲۴ باید از درگاه USB-C استفاده کنند.

به‌نظر می‌رسد مخترع آیپاد، تونی فادل نیز از قانون اتحادیه‌ی اروپا حمایت می‌کند. وی با انتشار چند توییت، حمایت خود را از این اقدام نشان داد. او می‌گوید قانون جدید اتحادیه‌ی اروپا، اپل را مجبور می‌کند که کار درست را انجام دهد. فادل همچنین اظهارداشت:

این‌که سازنده‌ی آیفون تاکنون از درگاه USB C استفاده نکرده، به فناوری ارتباط ندارد و درواقع این مورد به انحصارطلبی این شرکت مرتبط است.

این‌که یکی از افراد مؤثر در موفقیت شرکت اپل، به پذیرش USB-C در آیفون‌های این شرکت کمک کند، جالب به‌نظر می‌رسد. فادل در بخش دیگری از توضیحات خود اعلام کرد که او قبلاً در اپل تیم MFi را برای ارائه‌ی مجوز لوازم‌جانبی مجهز به درگاه لایتنینگ رهبری کرده است.

شایعات حاکی از آن است که سال آینده شاهد معرفی سری آیفون ۱۵ با درگاه USB-C خواهیم بود. بدین‌ترتیب امکان دارد غول فناوری مستقر در کوپرتینو نیز سرانجام در سال ۲۰۲۳ به استفاده از این استاندارد در آیفون‌های خود روی بیاورد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات