سامسونگ دلیل محکمی برای استفاده‌نکردن از لولای قطره‌ای در گلکسی زد فولد ۴ دارد

سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ دلیل استفاده‌نکردن از لولای قطره‌ای‌شکل میکس فولد ۲ شیائومی را در نسل جدید گوشی‌های هوشمند تاشو خود، یعنی گلکسی زد فولد ۴، توضیح داد.
تبلیغات

شیائومی گوشی هوشمند تاشو میکس فولد ۲ را چند روز پس از معرفی گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ رونمایی کرد. این گوشی رقیب مستقیم تاشو پرچم‌دار کره‌ای‌ها است. مقایسه‌ی زد فولد ۴ و میکس فولد ۲ شباهت‌های زیاد بین این دو دستگاه را نشان می‌دهد؛ اما به‌نظر می‌رسد محصول شرکت چینی در یک بخش از گوشی تاشو جدید سامسونگ جلوتر است.

شیائومی با استفاده از لولای جدید موسوم به «لولای قطره‌ای» موفق شد میکس فولد ۲ را با ضخامتی کمتر از زد فولد ۴ تولید کند. این لولا به کاهش برجستگی چین‌خوردگی وسط نمایشگر تاشو نیز کمک می‌کند. سامسونگ نیز طراحی مشابهی برای نسل جدید زد فولد آزمایش کرد؛ اما دلایل مهمی برای استفاده‌نکردن از این طرح ارائه کرده است.

مقاومت دربرابر آب برای سامسونگ اهمیت بیشتری دارد

سامسونگ اولین شرکتی است که گوشی‌های هوشمند تاشو مقاوم دربرابر آب را روانه‌ی بازار کرده است. گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ که سال گذشته معرفی شدند، اولین گوشی‌های تاشو مقاوم دربرابر آب جهان محسوب می‌شوند. این شرکت با معرفی نسل جدید این دو محصول، سعی کرده است تا قابلیت مقاومت دربرابر آب را همچنان روی گوشی‌های تاشو خود حفظ کند.

راس یانگ، مدیرعامل مشاوران زنجیره‌ی تأمین نمایشگر، می‌گوید سامسونگ چندین طرح لولا را برای گوشی‌های تاشو جدید خود آزمایش کرده است که یکی از آن‌ها به لولای قطره‌ای میکس فولد ۲ شباهت دارد و می‌تواند باعث نازک‌ترشدن دستگاه و کاهش چین‌خوردگی وسط صفحه‌نمایش تاشو شود.

به‌گزارش SamMobile، مهم‌ترین دلیل سامسونگ برای استفاده‌نکردن از لولای قطره‌ای، این است که به حذف قابلیت ضدآب‌‌بودن در گلکسی زد فولد ۴ منجر می‌شد. غول فناوری کره‌ای ترجیح داد همه‌ی دستگاه‌های سری گلکسی که قیمتشان بیش‌ از ۱,۰۰۰ دلار است، به‌عنوان محصولات ضدآب روانه‌ی بازار کند. این شرکت با معرفی گلکسی زد فولد ۳، اولین گوشی تاشو مقاوم دربرابر آب جهان را روانه‌ی بازار کرد و حالا با معرفی زد فولد ۴، همچنان این روند را ادامه داده است.

استفاده‌نکردن از لولای قطره‌ای در گلکسی زد فولد ۴، نکته‌ای امیدوارکننده است. سامسونگ همچنان طراحی‌های جدیدی برای لولای گوشی‌های تاشو بعدی خود آزمایش می‌کند تا بتواند ضمن حفظ مقاومت دربرابر آب، مزایای دیگری هم ارائه دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات