گلکسی S9 سامسونگ با گذشت ۴ سال از عرضه، همچنان آپدیت نرم‌افزاری دریافت می‌کند

جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی S9، گوشی هوشمندی که چهار سال پیش عرضه شد، اکنون به جدیدترین بسته‌ی امنیتی سامسونگ به‌روزرسانی شده است تا تعهد کره‌ای‌ها را به پشتیبانی بلندمدت نشان دهد.
تبلیغات

شکی نیست که سامسونگ توانسته به‌روزرسانی‌هایی بیشتری را نسبت به شرکت‌های اندرویدی دیگر برای گوشی‌های هوشمندش منتشر کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد سامسونگ در بازار گوشی‌های اندرویدی طولانی‌ترین چرخه‌ی به‌روزرسانی را دارد و اکنون توانسته حتی از انتظارات خودش هم فراتر برود.

براساس آنچه Android Authority می‌نویسد سامسونگ اخیراً روند انتشار به‌روزرسانی امنیتی مارس ۲۰۲۲ را برای گوشی‌های سری گلکسی S9 که چهار سال پیش عرضه شدند، آغاز کرده است.

سامسونگ در سال ۲۰۱۹ گفت که قصد دارد برای گوشی‌هایی که در سال ۲۰۱۹ و سال‌های بعد عرضه می‌شوند، چهار سال به‌روزرسانی امنیتی دردسترس قرار دهد. در آن زمان کره‌ای‌ها به چهار سال پشتیبانی نرم‌افزاری در گلکسی S9 اشاره نکردند. این در حالی است که دستگاه‌های خانواده‌ی گلکسی S9 همچنان در صفحه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی فصلی سامسونگ فهرست شده‌اند.

به‌روزرسانی امنیتی ماه مارس برای گلکسی S9 نسخه‌ی فرم‌ور G96xFXXUHFVB4 را یدک می‌کشد و بیش از ۵۰ آسیب‌پذیری امنیتی را برطرف می‌کند. به‌روزرسانی جدید گلکسی S9 فعلاً در آلمان منتشر شده است و به‌زودی برای کاربران دیگر نقاط جهان هم دردسترس قرار می‌گیرد. جالب است که گلکسی S9 به‌روزرسانی امنیتی مارس ۲۰۲۲ را زودتر از بسیاری از گوشی های اخیر سامسونگ دریافت می‌کند.

اپل در زمینه‌ی انتشار به‌روزرسانی برای گوشی‌هایش همواره زبانزد بوده و طی سال‌های اخیر شرکت‌های اندرویدی نیز تلاش کرده‌اند پشتیبانی گسترده‌تری از دستگاه‌هایشان به عمل بیاورند. در این بین به نظر می‌رسد سامسونگ بهتر از هر شرکت دیگری توانسته برای گوشی‌هایش به‌روزرسانی منتشر کند. امیدواریم دیگر شرکت‌های اندرویدی نیز مسیر مشابهی در پیش بگیرند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات