سامسونگ چهار سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای گوشی‌های پرچم‌دار ارائه می‌دهد

سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ قصد دارد سیاست به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای گوشی‌های پرچم‌دارش از سه‌سال به چهار سال افزایش دهد. با این اقدام، گوگل در تعداد به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری عقب می‌ماند.
تبلیغات

به‌گزارش wccftech، سامسونگ چندی پیش وعده داده بود که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را به‌مدت سه‌سال همراه‌ با پنج‌سال به‌روزرسانی امنیتی برای گوشی‌های پرچم‌دار منتشر خواهد کرد. اکنون افراد انگیزه‌ی بیشتری برای خرید گوشی سامسونگ خواهند داشت؛ چراکه غول کره‌ای تعهد خود را به چهارسال افزایش می‌دهد.

با انتشار اطلاعات مذکور توسط جاشوا سوینگل نویسنده‌ی فون‌آرنا در توییتر، اگر کاربر به‌دنبال پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی‌مدت باشد، سامسونگ به محبوب‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی‌های اندرویدی تبدیل می‌شود. این اقدام باعث خواهد شد که تعداد به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سامسونگ از گوگل که به مدت سه‌سال است، بیشتر شود.

بااین‌تفاسیر می‌توان گفت که تعداد به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری هیچ گوشی اندرویدی دیگری به‌اندازه‌ی سامسونگ نخواهد بود که این کار می‌تواند شرکت‌های دیگری را به انتشار به‌روزرسانی بیشتری برای حفظ مشتریان تشویق کند. تنها شرکت دیگری که به‌روزرسانی‌های سالانه بیشتری نسبت به سامسونگ ارائه می‌کند، اپل است که از این جهت تعجب‌آور نخواهد بود. در ‌مورد اینکه کدام محصولات سامسونگ به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را در آینده دریافت می‌کنند، سوینگل جزئیاتی در ادامه ارائه کرده است:

سامسونگ به‌طور عمومی اعلام نکرده که چه‌زمانی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری چهارساله برای مدل‌های ارزان‌تر ارائه می‌شود؛ اما این اقدام شروعی کارآمد است. در‌ نهایت، باید مدتی صبر کنیم؛ زیرا احتمالاً به‌زودی مدل‌های غیر پرچم‌دار نیز مانند مدل‌های پرچم‌دار این سیاست نرم‌افزاری را شامل خواهند شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات