امکان خرید گوشی‌های نوکیا در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود ندارد

شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
کاربران برای خرید گوشی‌های نوکیا در بسیاری از بازارهای بزرگ اروپایی شانسی ندارند و اکنون بسیاری از گوشی‌های این برند در بازارهای کلیدی اروپا ناموجود شده است.
تبلیغات

به‌ نظر می‌رسد HMD گلوبال، خانه‌ی گوشی‌های نوکیا، در چندین کشور در سراسر اروپا با مشکلات عمده‌ای مواجه شده است. این شرکت فنلاندی به‌تازگی از فروش بسیاری از محصولات خود در آلمان و سوئیس منع شد. همه‌ی گوشی‌های هوشمند نوکیا به استثنای نوکیا G21، و نوکیا G11 در وب‌سایت این شرکت در این دو ناحیه موجود نیستند. بااین‌حال، مشکلات HMD بسیار گسترده‌تر است.

به گزارش Android Authority، به‌ نظر می‌رسد گوشی‌های نوکیا در چندین کشور در سراسر اروپا ناموجود شده‌اند؛ از‌ جمله‌ی این بازار‌ها می‌توان به کشورهای مهمی مثل فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و حتی فنلاند اشاره کرد. درحال‌حاضر فقط مدل G21 در این کشورها موجود است. گفته می‌شود مدل X10 و X20 و سایر گوشی‌های این برند همچنان در بریتانیا در‌ دسترس خریداران است.

شرکتی به‌ نام VoiceAgeEVS LLC به‌ دلیل استفاده از خدمات صوتی پیشرفته (EVS) از HMD گلوبال شکایت کرده است. این استاندارد کدگذاری صوتی عمدتاً با VoLTE مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به‌عنوان مثال هنگام برقراری تماس از‌ طریق شبکه‌ی تلفن همراه LTE. در این شکایت ادعا شده است که HMD مجوز استفاده از این فناوری را ندارد.

اگرچه HDM گلوبال در‌ مورد مدت‌زمان عدم دسترسی به محصولات خود توضیح دقیق ارائه نداده است، اما در ادامه بخشی از بیانیه‌ی این شرکت را که با چند رسانه‌ی آلمانی به‌ اشتراک گذاشته شده است، مرور می‌کنیم:

HMD در حوزه‌های قضایی مختلف از‌ جمله آلمان توسط VoiceAgeEVS LLC متهم شده است. ما از تکمیل مراحل اجرای VoiceAge در آلمان که در ماه دسامبر انجام شده است، ناامید هستیم و شکایتی ارائه نکرده‌ایم. درعین‌حال، ما اطمینان حاصل کرده‌ایم که هیچ‌یک از دستگاه‌های ارائه‌شده و توزیع‌شده در آلمان از EVS پشتیبانی نمی‌کنند.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات