سامسونگ در فصل سوم ۲۰۲۱ بالاتر از اپل و شیائومی پیشتاز بازار جهانی گوشی شد

سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان می‌دهد که سامسونگ همچنان پیشتاز بازار گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ است. اپل نیز در جایگاه دوم قرار دارد.
تبلیغات

به‌نقل از گیزموچاینا، گزارش جدیدی سهم بازار برندها را برای عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد. بااستناد به این اطلاعات، سامسونگ الکترونیک همچنان پیشتاز است.

براساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی، ۶ درصد رشد داشته؛ اما نسبت به سال گذشته شاهد کاهش متوسط ​​۶ درصدی بوده است. درمجموع، در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱، تعداد ۳۴۲ میلیون دستگاه به‌فروش رسیده که نسبت به سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۶۵٫۵ میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده است. باوجوداین، غول فناوری کره‌جنوبی توانست با فروش ۶۹٫۳ میلیون دستگاه، جایگاه خود را با کسب ۲۰ درصد سهم بازار در این سه‌ماهه حفظ کند.

آمار فروش برندهای گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱

اپل با سهم بازار ۱۴ درصدی در جایگاه دوم بازار جهانی موبایل قرار دارد. شرکت مستقر در کوپرتینو در فصل سوم ۲۰۲۱ حدود ۴۸ میلیون دستگاه فروخت که رشد قابل توجه ۱۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. کانترپوینت این رشد را مدیون استقبال مشتریان و رشد مداوم سری آیفون ۱۲ و عرضه جدیدترین سری آیفون ۱۳ می‌داند. بدین ترتیب، شیائومی با ۱۳ درصد از سهم بازار در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱، پس از اپل قرار گرفت و جایگاه سوم را به‌خود اختصاص داد.

فروش گوشی‌ های شیائومی نسبت به سال گذشته ۵ درصد و سه‌ماهه ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و در نهایت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به ۴۴٫۴ میلیون دستگاه رسید. این شرکت احتمالاً به‌دلیل کمبود مداوم قطعات و مشکلات عرضه، کاهش جزئی را تجربه کرده است. از طرفی دیگر، ریلمی با فروش ۱۶٫۲ میلیون دستگاه، بالاترین میزان فروش خود را در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ تجربه کرد که باتوجه به کمبود جهانی نیمه‌هادی، عملکردی درخورتوجه در سه‌ماهه به‌ثبت رسانده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات