بعضی کاربران از مشکل شارژ خانواده پیکسل 6 گزارش دادند

بعضی کاربران از مشکل شارژ خانواده پیکسل 6 گزارش دادند

برخی از کاربران پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو در شارژ کردن گوشی هوشمند خود با مشکل مواجه هستند، اما راه‌حل‌های احتمالی نیز برای رفع آن وجود دارد.

چندین دارنده پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو شکایت کرده‌اند که نمی‌توانند دستگاه‌های خود را از طریق شارژرهای قدیمی‌تر یا شخص ثالث شارژ کنند و این امر با توجه به اینکه جعبه تلفن مذکور شامل شارژر نیست، مشکل بزرگی است. مدتی پیش بعضی شرکت‌ها به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی و اینکه اکثر کاربران شارژرهایی در اطراف خانه‌هایشان دارند، شروع به حذف شارژرها از جعبه گوشی‌های هوشمند فروخته شده کردند. اما اگر مشکلی که بعضی کاربران درباره شارژ نشدن دستگاه‌هایشان گزارش کرده‌اند درست باشد، می‌تواند سیاست جدید گوگل را زیر سؤال ببرد.

به گزارش گیزموچاینا، کاربران می‌گویند پیکسل ۶ پس از وصل شدن به شارژر هیچ پیامی نشان نمی‌دهند و تقریباً به گونه‌ای عمل می‌کند که انگار اصلاً به برق وصل نیست. البته شرایط بعضی دیگر کمی بهتر بود! آن‌ها می‌گویند گوشی هوشمند جدیدشان با شارژر شخص ثالث شارژ می‌شود، اما زمان شارژ به طرز مضحکی کند است.

اما مشکلات شارژ فقط به شارژرها محدود نمی‌شود، زیرا برخی حتی گزارش داده‌اند که پیکسل ۶ فقط با کابل USB Type-C موجود در جعبه شارژ می‌شود. کابل‌های دیگر نمی‌توانند دستگاه را شارژ کرده و کاربر را با مشکل روبه‌رو می‌کنند.

اکنون باید به این مسئله اشاره کنیم که شرکت‌های بزرگ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند معمولا دارای فناوری‌های شارژ اختصاصی خود هستند که عموما با یکدیگر سازگار نیستند. به عنوان مثال، شارژر OnePlus Warp احتمالاً پیکسل ۶ را با سرعت بسیار پایینی شارژ می‌کند یا ممکن است اصلاً کار نکند. بنابراین توصیه می‌شود از شارژرهایی خود برند گوشی استفاده کنید.

با این حال، با بررسی گزارش‌های منتشر شده توسط کاربران عصبانی، به نظر می‌رسد سیستم شارژ پیکسل ۶ در مقایسه با سایر تولیدکنندگان تلفن همرا نسبتاً سختگیرانه‌تر است و ظاهراً شارژرها و کابل‌های شخص ثالث را به‌طور کامل رد می‌کند.

برخی کاربران موفق شده‌اند راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل پیدا کنند که در ادامه فهرست آن را مشاهده می‌کنید:

  • Developer options را خاموش کنید: اگر بخواهیم رک باشیم این گزینه کمی عجیب است. چند کاربر گزارش داده‌اند که دستگاه‌ پیکسل ۶ یا پیکسل ۶ پرو آن‌ها پس از خاموش شدن گزینه Developer options شروع به شارژ شدن کرده است. درحالی‌که هنوز مشخص نیست این گزینه چطور می‌تواند مشکل شارژ را حل کند، اما امتحان آن ضرری ندارد.
  • خاموش کردن شارژ تطبیقی (Adaptive Charging): همچنین یکی از کاربران گزارش داد، هنگامی که دستگاه او اصلا شارژ نمی‌شد، با خاموش کردن Adaptive Charging پیکسل ۶، توانسته با حالت آهسته دستگاه خود را شارژ کند. برای انجام این کار به مسیر Settings > Battery > Adaptive Battery > Adaptive Charging بروید. شاید این راه‌حل بتواند گوشی گوگلی شما را شارژ کند.
  • از لوازم جانبی شارژ رسمی گوگل استفاده کنید: اگر هیچ شیوه دیگری جواب نمی‌دهد، آخرین راه‌حل این است که شارژر رسمی ۳۰ دلاری ۳۰ واتی گوگل را خریداری کرده و از کابل USB موجود استفاده کنید.
منبع gizmochina

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده