ردمی نوت 8 بالاخره اندروید 11 را در هند دریافت کرد

پنج‌شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
به‌روزرسانی اندروید ۱۱ سرانجام برای دارندگان هندی گوشی هوشمند ردمی نوت ۸ شیائومی منتشر شد.
تبلیغات

شیائومی ردمی نوت ۸ از آن دستگاه‌های فوق‌العاده محبوبی است که میلیون‌ها واحد از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است. این گوشی در اوت ۲۰۱۹ و با اندروید پای و رابط کاربری MIUI 10 معرفی شد. پس از آن شاهد انتشار اندروید ۱۰ برای این دستگاه بودیم و حالا دارندگان نوت ۸ منتظر انتشار اندروید ۱۱ هستند. شایان ذکر است مدل ۲۰۲۱ این گوشی در چین با اندروید ۱۱ روانه‌ی بازار شد.

به گزارش گیزموچاینا، اندروید ۱۱ در مناطقی مثل هند عرضه نشده و کاربران ردمی نوت ۸ از ۹ ماه قبل منتظر انتشار این به‌روزرسانی هستند. اکنون با عرضه‌ی بیلد RCOINXM.12.0.1.0 که حجم آن ۲/۲ گیگابایت است، این موضوع تغییر کرده است. این به‌روزرسانی در حال‌حاضر فقط برای کاربرانی که عضو برنامه‌ی Mi Pilot Testers در دسترس قرار گرفته است و این یعنی کاربران عادی احتمالا باید چند روز دیگر برای دریافت اندروید ۱۱ منتظر بمانند.

Android 11 ردمی نوت ۸

ازآنجاکه این رام همچنان مبتنی بر رابط کاربری MIUI 12 است، به‌ندرت می‌توان ویژگی‌های جدیدی در آن مشاهده کرد. البته این دستگاه همچنان واجد شرایط دریافت MIUI 13 نیز است، بنابر‌این شاید شیائومی قصد دارد این گوشی را مستقیماً به همان نسخه ارتقاء دهد.

یکی از افشاگران خبرهای فناوری به‌نام Abhishek Yadav مدعی شده است که به‌روزرسانی اندروید ۱۱ با تأخیر برای نوت ۸ عرضه خواهد شد، اما مواردی مثل وصله‌ی امنیتی اکتبر، پشتیبانی از افزونه‌ی رم، تغییرات بخش ناوبری و موارد دیگر را به این دستگاه اضافه می‌کند.

اما حالا که اندروید ۱۱ نهایتا منتشر شده، باید یادآوری کنیم شیائومی معمولا دستگاه‌های مقرون‌به‌صرفه‌ی خود را با حداقل سه نسخه از MIUI و دو نسخه‌ی بزرگ اندروید به‌روز می‌کند، بنابر‌این نوت ۸ به پایان عمر به‌روزرسانی خود نزدیک می‌شود. این به‌روزرسانی احتمالا آخرین نسخه‌ی MIUI برای گوشی‌های می ۹، می ۹ اس‌ای، ردمی K20، می ۹ پرو 5G، ردمی K20 پرو و ردمی نوت ۸ پرو خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات