تماشا کنید: نگاه اجمالی به نسخه اولیه آیفون ۴ با لوگو ستاره مرگ فیلم جنگ ستارگان

یک‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
ویدئو منتشرشده در یوتیوب یک نگاه اجمالی از نمونه اولیه گوشی کمیاب آیفون ۴ موسوم به ستاره مرگ ارائه می‌دهد؛ گوشی هوشمندی که با مدل نهایی تفاوت‌های جالبی دارد.
تبلیغات

به‌تازگی کانال یوتیوبی DongleBookPro ویدئویی را از نمونه اولیه آیفون ۴ به اشتراک گذاشته که به‌طور غیرمعمول پشت دستگاه دارای لوگوی «ستاره مرگ» است. درواقع، اپل برای جلوگیری از نشت اطلاعات از این لوگو استفاده کرده بود. لوگو مذکور به‌نوعی می‌توانست هویت آیفون را پنهان کند و این را القا کند که دستگاه یادشده یک محصول تبلیغاتی دیزنی برای فیلم جنگ ستارگان است.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که دستگاه مورد بحث تفاوت‌هایی با نمونه‌ی نهایی دارد. برای مثال، مدل ستاره مرگ از نمایشگر غیر رتینا استفاده می‌کند و هیچ‌گونه پیچ قابل مشاهده‌ای ندارد و از قرار معلوم، پیگیره دستگاه با استفاده از پیچی که در سینی سیم‌کارت پنهان شده، استوار می‌ماند.

افزون‌براین، دستگاه دارای تنظیمات دوربین کاملا متفاوتی نسبت به مدل‌های آیفون ۴ است و در بخش نرم‌افزار، دستگاه یک بیلد تست داخلی را اجرا می‌کند که می‌تواند اولین نسخه iOS 4 باشد که تاکنون دیده شده است.

تماشا در یوتیوب

این دستگاه همچنین دارای یک قاب شفاف منحصر‌به‌فرد با لوگوی مشابه ستاره مرگ است که ظاهرا هیچ‌وقت به بازار عرضه نشد. گفتنی است این نخستین نمونه اولیه آیفون نیست که خریداران توانسته‌اند آن را تهیه کنند. برای مثال، در اوایل سال جاری میلادی، تصاویری از آیفون ۱۲ پرو در نسخه اولیه رنگ آبی اقیانوس آرام به صورت آنلاین منتشر شد.

به‌طور کلی، اپل در گذشته نمونه‌های اولیه بسیاری از محصولاتش را برای دور ماندن از گزند رسانه‌ها و افشاگران طوری طراحی می‌کرد که قابل تشخیص نباشند. برای مثال، کوپرتینویی‌ها نخستین نسل از اپل واچ را دورن قابی به شکل آیپاد تعبیه کرده بودند که عملا تشخیص آن را غیرممکن بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات