شباهت زیاد پتنت گوشی هوشمند منعطف فوجی فیلم به گلکسی فولد سامسونگ

دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
به‌تازگی فوجی فیلم پتنتی با موضوع گوشی هوشمند منعطف انحصاری در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ثبت کرده است که طراحی آن شباهت زیادی به گلکسی فولد سامسونگ دارد.

ظاهرا فوجی فیلم در حال کار روی تلفن هوشمند انحصاری است که صفحه‌نمایش تاشو دارد. این امر با توجه به اینکه شرکت ژاپنی مذکور به دلیل ساخت دوربین‌ دیجیتال و برخی محصولات دیگر مانند چاپگر معروف است، اتفاقی غافلگیرکننده به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش گیزموچاینا، این شرکت پتنت در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ثبت کرده است که تعدادی تصویر به همراه دارد. در عکس‌های مذکور، گوشی هوشمندی نشان داده شده است که نمایشگر اصلی بزرگی دارد و به سمت داخل خم می‌شود. همچنین صفحه‌نمایش ثانویه کوچکی روی این گوشی به چشم می‌خورد و به عبارت دیگر، طراحی آن کاملاً شبیه سری گوشی‌های تاشوی سامسونگ گلکسی زد فولد است.

این شرکت به‌وضوح از گلکسی زد فولد ۳ غول فناوری کره جنوبی الهام گرفته است؛ زیرا علاوه بر طراحی ظاهری مشابه، این دستگاه فوجی فیلم از قلم دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

به‌تازگی رندرهایی بر اساس مشخصات این دستگاه طراحی شده‌اند که می‌توان با نگاه به تصاویر آ‌ن‌ها، ذهنیت بهتری در مورد ظاهر گوشی هوشمند منعطف فوجی فیلم داشت. نکته قابل توجه در طراحی این دستگاه بخش پایینی آن است که برجسته به نظر می‌رسد، درحالی‌که حاشیه‌های سه طرف دیگر بسیار نازک هستند.

متأسفانه این پتنت جزئیات پشت دستگاه را نشان نمی‌دهد؛ بنابراین اطلاعاتی در مورد تعداد ماژول‌های دوربین اصلی و نوع قرارگیری آن نداریم. از سوی دیگر، پنل جلویی ممکن است دارای دوربین زیر نمایشگر باشد. البته نباید این مسئله را فراموش کرد که به احتمال زیاد تمرکز پتنت منتشرشده روی صفحه‌نمایش و طراحی است، در نتیجه نباید این اطلاعات را نهایی دانست. مشخص نیست آیا این شرکت واقعاً روی چنین گوشی هوشمندی کار می‌کند یا صرفا قصد دارد قدرت طراحی خود را در این بخش محک بزند. پس باید منتظر به‌روزرسانی‌های بیشتر بود.

نظر شما همراهان زومیت درباره پتنت ثبت‌شده توسط فوجی فیلم چیست؟

مطالب مشابه

نظرات