فوجی‌فیلم از GFX50S II رونمایی کرد؛ ارزانترین دوربین مدیوم‌فرمت دنیا

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
فوجی‌فیلم از جدیدترین دوربین‌ مدیوم‌فرمت بدون آینه GFX رونمایی کرد؛ دوربین ۵۱٫۴ مگاپیکسلی GFX50S II. با قیمت ۳۹۹۹ دلار، این اقتصادی‌ترین دوربین دیجیتال مدیوم‌فرمتی است که تابه‌حال ساخته شده.
تبلیغات

فوجی‌فیلم از دوربین مدیوم‌فرمت GFX50S II رونمایی کرد. بنا بر اعلام این شرکت، دوربین GFX50S II فوجی فیلم ترکیبی بی‌نقص از دسترسی و انعطاف‌پذیری همراه با ویژگی‌های حرفه‌ای شامل ۱۹ حالت شبیه‌سازی فیلم، فوکوس خودکار پیشرفته و تنظیمات متعدد نوردهی به کاربران ارائه می‌دهد. این دوربین از طراحی سفارشی بهره می‌برد که با استفاده از میکرولنز‌های کوچک‌تر روی حسگر، فاصله زیادی بین نور تابیده‌شده بر پیکسل‌های مجاور ایجاد می‌کند. به گفته فوجی‌فیلم، این ویژگی وضوح نور در هر پیکسل را به حداکثر می‌رساند و وضوح لبه‌ها (sharpness) در تصویر را افزایش می‌دهد. همچنین این شرکت ادعا می‌کند افزایش نور دریافتی در هر پیکسل امکان استفاده از حساسیت ISO بالا، محدوده دینامیکی و تونالیته گسترده و ثبت سایه‌روشن‌های دقیق را فراهم می‌کند.

GFX50S II مجهز به لرزش‌گیر درون بدنه (IBIS) پنج‌محوره است که به گفته شرکت می‌تواند تا ۶٫۵ استاپ از لرزش جلوگیری کند؛ عددی که بیشترین مقدار موجود در خانواده GFX است. این ویژگی به کمک یک ژیروسکوپ و شتاب‌سنج بهبودیافته، می‌تواند کوچک‌ترین حرکات دوربین را به‌دقت تشخیص بدهد و برخلاف دوربین‌های مدیوم‌فرمت نسل‌های پیشین که بیشتر برای استقرار روی سه‌پایه و عکاسی از پیش برنامه‌ریزی‌شده مورد استفاده قرار می‌گرفتند، ثبت تصاویر باکیفیت روی دست را ممکن می‌کند.

به گفته فوجی‌فیلم، این دوربین از جدیدترین پردازنده (X-processor 4) و الگوریتم‌های شرکت برای سیستم فوکوس خودکار تشخیص کنتراست استفاده می‌کند تا در کنار لرزش‌گیر، فوکوس دقیق و سریعی ایجاد کند. استفاده از پردازنده و الگوریتم جدید، قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص چهره و تشخیص چشم را نسبت به مدل قبلی این دوربین (GFX50S) بهبود داده است.

فوجی فیلم gfx50s ii جلو
فوجی فیلم gfx50s ii کنار
فوجی فیلم gfx50s ii پشت
فوجی فیلم gfx50s ii کنار با لنز
فوجی فیلم gfx50s ii بالا
فوجی فیلم gfx50s ii پایین
فوجی فیلم gfx50s ii جلو با لنز
فوجی فیلم gfx50s ii پشت با لنز

بنا بر اعلام فوجی‌فیلم، این دوربین از بدنه مستحکم از جنس آلیاژ منیزیم به وزن ۹۰۰ گرم با ابعاد ۸۷×۱۰۴×۱۵۰ میلی‌متر ساخته شده است. شکل گریپ در این مدل اصلاح شده تا فشار کمتری به دست وارد و راحتی بیشتری فراهم کند. این دوربین از ۶۰ نقطه درمقابل نفوذ غبار و رطوبت مقاوم شده است و در صورت استفاده همراه با لنز مناسب می‌تواند تا دمای منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد به کار خود ادامه بدهد.

دوربین جدید فوجی‌فیلم از یک نمایشگر ۱٫۸ اینچی LCD در پنل بالایی برای نمایش تنظیمات کلیدی و نمایشگر اصلی ۳٫۲ اینچی در پشت با قابلیت چرخش در سه جهت برای موقعیت‌هایی که استفاده از منظره‌یاب الکترونیکی (EVF) ممکن نباشد، بهره می‌برد.

دوربین فوجی فیلم GFX50S II دارای قابلیت پیکسل‌شیفت است که تصاویر ۲۰۰ مگاپیکسلی بدون رنگ‌های کاذب ایجاد می‌کند و برای ثبت آثار هنری بزرگ و بنا‌های تاریخی ایدئال است. قابلیت پیکسل‌شیفت با استفاده از لرزش‌گیر دوربین، حسگر دوربین را هر بار به اندازه نیم پیکسل جا‌به‌جا می‌کند تا ۱۶ تصویر خام تهیه و با نرم‌افزار مخصوص، آن‌ها را به تصویر خام DNG تبدیل کند. این قابلیت می‌تواند برای تهیه تصاویر ۵۱٫۴ مگاپیکسلی (که آسان‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند) تنظیم شود.

دو نمونه از تصاویر ثبت‌شده با این دوربین را در قسمت پایین می‌توانید ببینید. (برای دیدن تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید).

نمونه عکس 2 دوربین gfx50s ii

170.5mm, f/8, 1/1250s, ISO 1800

نمونه عکس 1 دوربین gfx50s ii

170.5mm, f/8, 1/1250s, ISO 800

فوجی‌فیلم GFX50S II اواخر اکتبر امسال با قیمت ۳۹۹۹ دلار برای بدنه و ۴۴۹۹ دلار همراه با لنز GF 35-70mm f/4.5-5.6 WR عرضه خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات