سامسونگ انتظار فروش بالایی از گلکسی S21 FE‌ ندارد

پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
گفته می‌شود که سامسونگ به‌دلیل نزدیک‌شدن به رونمایی از سری گلکسی S22، انتظارات فروش خود را برای گلکسی S21 FE حدود ۳ میلیون دستگاه کاهش داده است.
تبلیغات

اگر اخبار فناوری را دنبال کرده باشید، تاکنون شایعات مختلفی درباره‌ی گلکسی S21 FE مطرح شده است. در گزارش‌های قبلی اعلام شده بود که این گوشی عرضه نخواهد شد؛ اما در جدید‌ترین گزارش،‌ همه‌ی این شایعات رد شده و سامسونگ تأیید کرده است که گلکسی S21 FE‌ به‌زودی وارد بازار خواهد شد؛ هرچند غول کره‌ای گوشی مذکور را کمی‌ دیرتر از زمان مورد انتظار رونمایی خواهد کرد.

چند عامل احتمالی باعث تأخیر رونمایی گلکسی S21 FE شده است که در نهایت این عوامل در آینده بر فروش تعداد دستگاه‌ها تأثیر خواهد گذاشت. به‌نظر می‌رسد که سامسونگ نیز انتظار فروش بالایی از این گوشی ندارد.

براساس گزارش رسانه‌های کره‌ای و به نقل از Sammobile، سامسونگ در ابتدا قصد داشت که تولید انبوه گلکسی S21 FE را در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ آغاز کند که در نهایت طبق انتظارات، پیش‌بینی می‌شد که این گوشی تا ماه آگوست (مرداد ۱۴۰۰) به بازار عرضه شود.

طبق گزارش‌ها، هدف اولیه‌ی فروش گلکسی S21 FE در محدوده‌ی متوسط ۱۰ میلیون دستگاه تعیین شده است. گفته می‌شود که کمبود جهانی قطعات نیمه‌هادی، دلیل اصلی اصلی بر تأخیر طولانی‌مدت این گوشی بوده و از طرفی دیگر به‌همین دلیل سامسونگ پرچم‌دار جدید گلکسی نوت را در سال ۲۰۲۱ عرضه نکرده است.

بااین‌تفاسیر، انتظار می‌رود که غول کره‌ای تولید انبوه گلکسی S21 FE را در ماه سپتامبر (شهریور و مهر ۱۴۰۰) آغاز کند. افزون‌براین، هدف فروش گوشی حدود ۳ میلیون واحد کاهش پیدا کرده است. سامسونگ احتمالا این موضوع را درنظر گرفته است که برخی از مشتریان ترجیح نخواهند داد که گلکسی S21 FE را خریداری کنند؛ زیرا این گوشی درست سه ماه قبل از عرضه‌ی سری گلکسی S22 وارد بازار خواهد شد.

از طرفی دیگر تا پایان سال ۲۰۲۱، گلکسی S21 FE‌ نقش مهمی برای سامسونگ خواهد داشت؛ زیرا به‌جز گوشی‌های جدید تاشو که در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ عرضه شدند، هیچ دستگاه پرچم‌دار جدیدی در محصولات سامسونگ وجود ندارد و گلکسی S21 FE تا زمان رونمایی از سری گلکسی S22 باید سطح معینی از فروش را حفظ کنند.

در گزارش مذکور گفته شده که سامسونگ گلکسی S21 FE را در اواخر اکتبر (آبان ۱۴۰۰) عرضه خواهد کرد و همچنین به آغاز تولید انبوه سری گلکسی S22 در ماه نوامبر (آبان ۱۴۰۰) اشاره شده است که نشان می‌دهد تا ژانویه ۲۰۲۲ (دی و بهمن ۱۴۰۰) پرچم‌داری بعدی سامسونگ معرفی خواهد شد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این گزارش چیست؟ آیا با نزدیک‌شدن به رونمایی سری گلکسی S22، فروش گلکسی S21 FE کاهش پیدا خواهد کرد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات