هواوی استفاده از قطعات چینی در گوشی‌های جدید را دو برابر کرده است

چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
درحالی‌که تحریم‌های آمریکا تأمین قطعات هواوی را با مشکل مواجه کرده است، به‌نظر می‌رسد این شرکت در گوشی‌های هوشمند جدیدش بیشتر از قطعات چینی استفاده کرده است.

اخبار جدید حاکی از این هستند که با‌‌توجه‌‌‌به تحریم‌های آمریکا، هواوی قصد دارد استفاده از قطعات چینی را در گوشی‌های هوشمند آینده‌اش بیشتر کند. به‌گزارش NikkeiAsia، این شرکت استفاده از قطعات ساخت چین را در گوشی‌های اخیرش دو برابر کرده است و حالا ۶۰ درصد ارزش قطعات تشکیل‌دهنده محصولات هواوی ساخت چین هستند. درحالی‌که با قرارگرفتن در فهرست سیاه آمریکا، استفاده از تکنولوژی‌های مهم‌ آمریکایی برای این شرکت ممنوع شده است، حالا هواوی در حال جایگزین‌کردن قطعات مورد‌نیاز خود با محصولات ساخت داخل است.

NikkeiAsia با همکاریِ مرکز تحقیق Fomalhaut Techno Solutions مستقر در توکیو‌، یک دستگاه میت 40E را کالبدشکافی و اجزای تشکیل‌دهنده‌اش را بررسی کرد. میت 40E از اینترنت 5G پشتیبانی می‌کند و ۶۰ درصد از کل قطعات تشکیل‌دهنده‌اش چینی هستند. این مقدار در‌واقع دو برابر بیشتر از نسل قبلی، یعنی میت ۳۰، به‌حساب می‌آید. میت 40E از قطعات چینی دیگری همچون سوییچ آنتن، تراشه‌های کنترل توان، حسگر اثرانگشت و همچنین باتری نیز استفاده می‌کند.

Fomalhaut اشاره می‌کند که استفاده هواوی از پنل‌های نمایشگر ساخت شرکت چینی BOE و ترجیح این محصولات به پنل‌های ساخت سامسونگ را می‌توان یکی از دلایل اصلی افزایش سهم فروش برندهای تأمین‌کننده چینی به‌حساب آورد؛ چرا‌که در‌واقع نمایشگر هر گوشی هوشمند بیش از ۳۰ درصد ارزش آن را شامل می‌شود.

هواوی درحال‌حاضر همچنان از برخی قطعات اصلی همچون تراشه‌های ساخت آمریکا استفاده می‌کند؛ با‌این‌حال در‌صورت پیدا‌نکردن جایگزین مناسبی برای آن‌ها، احتمالا در آینده با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد شد.

از نظر شما کاربران زومیت هواوی می‌تواند با جایگزینی اجزای ساخت کشور چین بر مشکلات پیش روی خود در زنجیره تأمین قطعات غلبه کند؟

مطالب مشابه

نظرات