فناوری دوربین زیر صفحه‌نمایش اوپو در ویدئویی به نمایش درآمد

فناوری دوربین زیر صفحه‌نمایش اوپو در ویدئویی به نمایش درآمد

به‌تازگی ویدئویی منتشر شده است که در آن، نسل جدید فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش اوپو توضیح داده می‌شود.

یکی از فناوری‌هایی که در حال تبدیل شدن به ترند بازار گوشی‌ هوشمند است، ویژگی دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش نام دارد. درواقع دو فناوری طی سال‌های اخیر معرفی شدند که توانستند نظر کاربران را به خود جلب کنند. فناوری اول، دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش و فناوری دوم، حسگر اثر انگشت ادغام‌شده با صفحه‌نمایش است.

شرکت‌های سازنده در ادغام حسگر اثر انگشت با صفحه‌نمایش تا حدودی موفق بوده‌اند؛ اما تاکنون محصولی با دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش به بازار عرضه نشده است که عملکرد مطلوبی داشته باشد. درواقع تصاویر و ویدئو‌های ضبط‌شده با چنین دوربینی به کیفیت دلخواه نمی‌رسند؛ اما شرکت‌هایی نظیر اوپو و سامسونگ در نظر دارند شرایط پیش‌آمده را تغییر بدهند.

در حال حاضر سامسونگ حداقل دو مدل گوشی هوشمند در دست تولید دارد که دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش به کاربران ارائه خواهند داد و اوپو نیز نسل دوم فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش را معرفی کرده است. اطلاعات موجود در مورد فناوری سامسونگ هنوز رسانه‌ای نشده است؛ اما طبق گزارش GSMArena، ویدئویی منتشر شده که نمونه‌ی آزمایشی گوشی اوپو با فناوری مورد نظر را به نمایش می‌گذارد.

در ویدئو می‌توان یک مدل گوشی‌ اوپو را مشاهده کرد که نسل دوم فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش را به همراه دارد. فردی که ویدئو را تهیه کرده است، می‌گوید دوربین سلفی از هر زاویه‌ی دیدی مخفی خواهد بود و کاربر نمی‌تواند در حالتی که صفحه‌نمایش روشن است، محل قرار گرفتن دوربین سلفی را تشخیص بدهد. در ویدئو می‌توان مشاهده کرد که کیفیت تصاویر و ویدئوهای ضبط‌شده به‌شدت به توان پردازشی گوشی بستگی دارد.

تصاویر و ویدئوهای ضبط‌شده از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند تا اینکه هوش مصنوعی وارد عمل شود و اقدام به افزایش کیفیت تصاویر و ویدئوهای خروجی کند. هنوز مشخص نشده  است که کدام یک از محصولات آینده‌ی اوپو مجهز به نسل دوم فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش خواهد بود.

تماشای ویدئو در یوتیوب - دانلود ویدئو از آپارات

ZTE نیز نسل دوم فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش خود را معرفی کرده است و انتظار می‌رود در پرچم‌دار نسل بعدی این شرکت، یعنی اکسون ۳۰ مدل 5G معرفی شود. برخی استفاده از این فناوری را قدم بعدی در صنعت گوشی‌ هوشمند می‌دانند؛ اما باید گفت با استقبال عموم کاربران مواجه نشده است.

حسگر اسکنر اثر انگشت توانسته است جایگاه خود را به‌خوبی در بازار گوشی‌های بالارده باز کند؛ اما کمتر شرکتی حاضر به استفاده از فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش است. نظر شما کاربران زومیت در این زمینه چیست؟ آیا ویژگی دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش تأثیری در انتخابتان خواهد داشت و می‌تواند شما را به خرید محصولی با چنین ویژگی ترغیب کند؟ نظر خود را در بخش نظرات با اعضای دیگر زومیت به اشتراک بگذارید.

منبع GSMArena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده